Jaguar II

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 09:28, 7 lut 2006
Vulgar (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Miker (Dyskusja | wkład)

Linia 1: Linia 1:
==Atari Jaguar II== ==Atari Jaguar II==
- 
{{Grafr|jag2.jpg}} {{Grafr|jag2.jpg}}
-W roku 1995 ukazały się pierwsze doniesienia, że trwają prace nad następcą Jaguar'a. O roboczej nazwie "Midsummer" był wyposażony w nowe układy [[Tom II]] i [[Jerry II]].+ 
 + 
 +W roku 1995 ukazały się pierwsze doniesienia, że trwają prace nad następcą Jaguar'a. Prototyp o roboczej nazwie "Midsummer" był wyposażony w nowe układy [[Tom II]] i [[Jerry II]].
 + 
 + 
 +Zachowana została kompatybilność z [[Jaguar]]em, dzięki czemu wszystkie gry stworzone dla niego działają również na J II. Dla zwiększenia prędkości działania całego systemu zmieniono główny [[procesor]] zarządzający systemem z 16-to bitowej Motoroli 68000 na 32-bitową Motorolę 68EC020 (wykorzystywany także jako koprocesor dla TOMA i JERREGO). Do całej konsoli miał być stworzony nowy, pełen system developerski oparty o język C/C++.
 + 
 +Zachowało się kilka w pełni sprawnych prototypów tego cuda.
 + 
 + 
 +----
 +== Linki Zewnętrzne ==
 +* [http://en.wikipedia.org/wiki/Atari_Jaguar_II wikipedia]
 +* [http://www.atarimuseum.com/videogames/consoles/jaguar/jag2specs.html specyfikacja techniczna]
 + 
 +{{stub}}
 +[[Kategoria:Atari - Konsole]]

Aktualna wersja

Atari Jaguar II

Grafika:jag2.jpg


W roku 1995 ukazały się pierwsze doniesienia, że trwają prace nad następcą Jaguar'a. Prototyp o roboczej nazwie "Midsummer" był wyposażony w nowe układy Tom II i Jerry II.


Zachowana została kompatybilność z Jaguarem, dzięki czemu wszystkie gry stworzone dla niego działają również na J II. Dla zwiększenia prędkości działania całego systemu zmieniono główny procesor zarządzający systemem z 16-to bitowej Motoroli 68000 na 32-bitową Motorolę 68EC020 (wykorzystywany także jako koprocesor dla TOMA i JERREGO). Do całej konsoli miał być stworzony nowy, pełen system developerski oparty o język C/C++.

Zachowało się kilka w pełni sprawnych prototypów tego cuda.



Linki Zewnętrzne


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools