Micro Mainframe

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 05:11, 25 gru 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Miker (Dyskusja | wkład)

Linia 6: Linia 6:
Stacje te były wyposażone w gniazdo drukarki (prawdopodobnie Centronics), bufor drukarki o pojemności 4 kB (rozszerzalny do 54k). Wewnętrzne oprogramowanie stacji uwzględniało też podłączenie twardego dysku. Jednostką sterującą był mikroprocesor [http://en.wikipedia.org/wiki/Z80 Z80] z pamięcią 16 lub 64k. Była możliwość uruchomienia systemu [http://en.wikipedia.org/wiki/CP/M CP/M]. Stacje te były wyposażone w gniazdo drukarki (prawdopodobnie Centronics), bufor drukarki o pojemności 4 kB (rozszerzalny do 54k). Wewnętrzne oprogramowanie stacji uwzględniało też podłączenie twardego dysku. Jednostką sterującą był mikroprocesor [http://en.wikipedia.org/wiki/Z80 Z80] z pamięcią 16 lub 64k. Była możliwość uruchomienia systemu [http://en.wikipedia.org/wiki/CP/M CP/M].
 +
 +Jako oprogramowanie systemowe źródła wymieniają [[TRSDOS]], [[MaxiDOS A]] oraz [[OASIS]].
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria:Peryferia 8-bit]] [[Kategoria:Peryferia 8-bit]]

Aktualna wersja

Grafika:Mf1681.jpg

Stacja dysków do ośmiobitowego Atari. Występowała w dwóch odmianach:

  • MF-1681: jednostronna, działa w pojedynczej i podwójnej gęstości (SD i DD). Standardowo jeden napęd, ale z mozliwością podłaczenia drugiego.
  • MF-1682: tak samo jak MF-1681, ale podwójna (od razu wyposazona w dwa napędy).

Stacje te były wyposażone w gniazdo drukarki (prawdopodobnie Centronics), bufor drukarki o pojemności 4 kB (rozszerzalny do 54k). Wewnętrzne oprogramowanie stacji uwzględniało też podłączenie twardego dysku. Jednostką sterującą był mikroprocesor Z80 z pamięcią 16 lub 64k. Była możliwość uruchomienia systemu CP/M.

Jako oprogramowanie systemowe źródła wymieniają TRSDOS, MaxiDOS A oraz OASIS.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools