Watson

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:42, 16 paź 2005
KMK (Dyskusja | wkład)
(zmiana kategorii)
← Previous diff
Wersja z dnia 14:20, 5 sty 2008
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 2: Linia 2:
Monitor dyskowy autorstwa [[JBW]] (przerobiony m. in. przez Przemysława Czerpaka) mający parę ciekawych funkcji. Pozwala na przeglądanie katalogu dysku + wybór żądanego pliku, wybór trybu dysk/plik (w tym drugim trybie wszelkie operacje są wykonywane z pominięciem trzech ostatnich bajtów sektora), poszukiwanie ciągu znaków w trzech trybach ATASCII/Internal/Hex (dobre do "nieśmiertelności" oraz do "zamiany napisów"), zmiana trybu wyświetlania ATASCII/Internal, przewinięcie o ''n'' bajtów w przód, zamianę liczb DEC<->HEX, wyświetlenie mapy dysku oraz zapis sektora na dysk. Program jest w stanie pracować ze stacjami 1-4 (i co najważniejsze - nie wymaga do tego DOS-a). Monitor dyskowy autorstwa [[JBW]] (przerobiony m. in. przez Przemysława Czerpaka) mający parę ciekawych funkcji. Pozwala na przeglądanie katalogu dysku + wybór żądanego pliku, wybór trybu dysk/plik (w tym drugim trybie wszelkie operacje są wykonywane z pominięciem trzech ostatnich bajtów sektora), poszukiwanie ciągu znaków w trzech trybach ATASCII/Internal/Hex (dobre do "nieśmiertelności" oraz do "zamiany napisów"), zmiana trybu wyświetlania ATASCII/Internal, przewinięcie o ''n'' bajtów w przód, zamianę liczb DEC<->HEX, wyświetlenie mapy dysku oraz zapis sektora na dysk. Program jest w stanie pracować ze stacjami 1-4 (i co najważniejsze - nie wymaga do tego DOS-a).
-Oryginalna wersja programu pozwalała na pracę w pojedynczej/rozszerzonej gęstości (128 bajtów/sektor). Na szczęście szybko pojawiła się druga wersja (hack pierwszej -> Watson II) działający również w gęstości podwójnej)+Oryginalna wersja programu pozwalała na pracę w pojedynczej/rozszerzonej gęstości (128 bajtów/sektor). Na szczęście szybko pojawiła się druga wersja (hack pierwszej znany jako '''Watson II''') działający również w gęstości podwójnej)
Użytkownik przez cały czas ma na ekranie zawartość sektora w formacie HEX oraz ATASCII/Internal (w zależności od wybranego trybu wyświetlania), numer sektora, numer kolejnego sektora (wiążący tylko w trybie "plik"), jego długość (również dotyczy owego trybu), status operacji (01 = OK, inny numer = numer błędu), numer pliku (tryb plik), mem (zapisana w pamięci zawartość sektora, którą można później wykorzystać), oraz numer ostatnio modyfikowanego sektora. Użytkownik przez cały czas ma na ekranie zawartość sektora w formacie HEX oraz ATASCII/Internal (w zależności od wybranego trybu wyświetlania), numer sektora, numer kolejnego sektora (wiążący tylko w trybie "plik"), jego długość (również dotyczy owego trybu), status operacji (01 = OK, inny numer = numer błędu), numer pliku (tryb plik), mem (zapisana w pamięci zawartość sektora, którą można później wykorzystać), oraz numer ostatnio modyfikowanego sektora.

Wersja z dnia 14:20, 5 sty 2008

Grafika:watson.GIF

Monitor dyskowy autorstwa JBW (przerobiony m. in. przez Przemysława Czerpaka) mający parę ciekawych funkcji. Pozwala na przeglądanie katalogu dysku + wybór żądanego pliku, wybór trybu dysk/plik (w tym drugim trybie wszelkie operacje są wykonywane z pominięciem trzech ostatnich bajtów sektora), poszukiwanie ciągu znaków w trzech trybach ATASCII/Internal/Hex (dobre do "nieśmiertelności" oraz do "zamiany napisów"), zmiana trybu wyświetlania ATASCII/Internal, przewinięcie o n bajtów w przód, zamianę liczb DEC<->HEX, wyświetlenie mapy dysku oraz zapis sektora na dysk. Program jest w stanie pracować ze stacjami 1-4 (i co najważniejsze - nie wymaga do tego DOS-a).

Oryginalna wersja programu pozwalała na pracę w pojedynczej/rozszerzonej gęstości (128 bajtów/sektor). Na szczęście szybko pojawiła się druga wersja (hack pierwszej znany jako Watson II) działający również w gęstości podwójnej)

Użytkownik przez cały czas ma na ekranie zawartość sektora w formacie HEX oraz ATASCII/Internal (w zależności od wybranego trybu wyświetlania), numer sektora, numer kolejnego sektora (wiążący tylko w trybie "plik"), jego długość (również dotyczy owego trybu), status operacji (01 = OK, inny numer = numer błędu), numer pliku (tryb plik), mem (zapisana w pamięci zawartość sektora, którą można później wykorzystać), oraz numer ostatnio modyfikowanego sektora.

Personal tools