FGTIA

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 13:27, 3 mar 2011
Krótki (Dyskusja | wkład)
(usunięcie domysłów, sprecyzowanie opisu.)
← Previous diff
Aktualna wersja
Mono (Dyskusja | wkład)
(poprawka linku)
Linia 1: Linia 1:
-Wersja [http://pl.wikipedia.org/wiki/SECAM SECAM] układu [[GTIA]] stworzona na potrzeby francuskiego rynku, numer katalogowy '''C020120'''. Nie jest wpełni kompatybilna ze swoim pierwowzorem - ma fizycznie wyprowadzone tylko trzy linie luminancji, podczas gdy w układach w wersji NTSC i PAL te linie są cztery. W efekcie w [[Graphics 9|9 trybie graficznym]] FGTIA wyświetla tylko 8 odcieni koloru zamiast 16, co daje paletę 128 kolorów zamiast 256.+Wersja [http://pl.wikipedia.org/wiki/SECAM SECAM] układu [[GTIA]] stworzona na potrzeby francuskiego rynku, numer katalogowy '''C020120'''. Nie jest w pełni kompatybilna ze swoim pierwowzorem - ma fizycznie wyprowadzone tylko trzy linie luminancji, podczas gdy w układach w wersji NTSC i PAL te linie są cztery. W efekcie w [[Graphics 9|9 trybie graficznym]] FGTIA wyświetla tylko 8 odcieni koloru zamiast 16, co daje paletę 120 kolorów zamiast 240 (kolory o kodach $1x i $Fx są identyczne, podobnie jak w GTIA w wersji PAL).
Część FGTIA może być fabrycznie wadliwa, układy te nie wyświetlają duszka nr 0 i nie wykrywają jego kolizji. Znany jest co najmniej jeden egzemplarz z takiej serii. Część FGTIA może być fabrycznie wadliwa, układy te nie wyświetlają duszka nr 0 i nie wykrywają jego kolizji. Znany jest co najmniej jeden egzemplarz z takiej serii.
Linia 7: Linia 7:
== Zobacz też == == Zobacz też ==
*[[GTIA]] *[[GTIA]]
-*[http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/nir_dary_cds/Tech%2520Info/FGTIA.PDF FGTIA Data Sheet]+*[http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/nir_dary_cds/Tech%20Info/FGTIA.PDF FGTIA Data Sheet]
*{{Atari8bitfaq|1|11}} *{{Atari8bitfaq|1|11}}
 +* [[130XE SECAM]]
 +* [[FREDDIE]]
{{Stub}} {{Stub}}
[[Kategoria: Atari 8-bit]] [[Kategoria: Atari 8-bit]]

Aktualna wersja

Wersja SECAM układu GTIA stworzona na potrzeby francuskiego rynku, numer katalogowy C020120. Nie jest w pełni kompatybilna ze swoim pierwowzorem - ma fizycznie wyprowadzone tylko trzy linie luminancji, podczas gdy w układach w wersji NTSC i PAL te linie są cztery. W efekcie w 9 trybie graficznym FGTIA wyświetla tylko 8 odcieni koloru zamiast 16, co daje paletę 120 kolorów zamiast 240 (kolory o kodach $1x i $Fx są identyczne, podobnie jak w GTIA w wersji PAL).

Część FGTIA może być fabrycznie wadliwa, układy te nie wyświetlają duszka nr 0 i nie wykrywają jego kolizji. Znany jest co najmniej jeden egzemplarz z takiej serii.

Wartość rejestru PAL w FGTIA jest taka sama jak w systemie PAL i wynosi $01.

Zobacz też


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools