Big Assembler

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 09:10, 14 gru 2018
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 09:10, 14 gru 2018
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
niezłą alternatywę dla [https://en.wikipedia.org/wiki/MAC/65 MAC/65] i [[Quick Assembler]]. niezłą alternatywę dla [https://en.wikipedia.org/wiki/MAC/65 MAC/65] i [[Quick Assembler]].
Firma ASF planowała wydać Big Assembler komercyjnie, w wersji na cartridge'u, ale niestety z przyczyn technicznych nie udało się to. Firma ASF planowała wydać Big Assembler komercyjnie, w wersji na cartridge'u, ale niestety z przyczyn technicznych nie udało się to.
-Henryk Cygert w późniejszym okresie napisał kompiler dla B.A. na Amidze, dzięki czemu można było wygodne tworzyć (w edytorze tekstowym) nieograniczony pamięcią kod źródłowy (co było pewną bolączką atarowskiego Big'a) i szybko przesyłać na komputer Atari, co znacząco ułatwiło pracę kilku znanym atarowskim programistom z Wybrzeża.+Henryk Cygert w późniejszym okresie napisał kompiler dla B.A. na Amidze, dzięki czemu można było wygodnie tworzyć (w edytorze tekstowym) nieograniczony pamięcią kod źródłowy (co było pewną bolączką atarowskiego Big'a) i szybko przesyłać na komputer Atari, co znacząco ułatwiało pracę kilku znanym atarowskim programistom z Wybrzeża.

Wersja z dnia 09:10, 14 gru 2018

Polski assembler, napisany przez Henryka Cygerta z ASF na przełomie lat 80/90 XX w. W składni zgodny z zachodnim Assembler Editor. Charakteryzował się szybką kompilacją kodu źródłowego i "zwartością", tzn. miał w sobie wbudowany edytor, kompilator]] i debugger. Popularny stał się szczególnie w północnej części Polski i w swoim czasie stanowił niezłą alternatywę dla MAC/65 i Quick Assembler. Firma ASF planowała wydać Big Assembler komercyjnie, w wersji na cartridge'u, ale niestety z przyczyn technicznych nie udało się to. Henryk Cygert w późniejszym okresie napisał kompiler dla B.A. na Amidze, dzięki czemu można było wygodnie tworzyć (w edytorze tekstowym) nieograniczony pamięcią kod źródłowy (co było pewną bolączką atarowskiego Big'a) i szybko przesyłać na komputer Atari, co znacząco ułatwiało pracę kilku znanym atarowskim programistom z Wybrzeża.

Personal tools