Grzegorz Zalot

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:15, 3 lis 2022
Seban (Dyskusja | wkład)
(+link do informik)
← Previous diff
Wersja z dnia 12:23, 3 lis 2022
Seban (Dyskusja | wkład)
(+drobny reformat, +kategorie, +linki)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-[[Grafika:Grzegorz zalot.jpg]]+{{grafr|Grzegorz zalot.jpg}}
-Popularyzator informatyki - także tej domowej, ośmiobitowej.+Popularyzator informatyki - także tej domowej, ośmiobitowej. Autor i współautor wielu artykułów i publikacji dotyczących informatyki i elektroniki. Organizował także seminaria z zakresu informatyki i elektroniki.
- +
-Autor i współautor wielu artykułów i publikacji dotyczących informatyki i elektroniki. Organizował także seminaria z zakresu informatyki i elektroniki.+
Jego pasją było harcerstwo. Jako instruktor ZHP wraz z dr. Zygmuntem Kaliszem ( którego był wychowankiem i przyjacielem) był współorganizatorem Uczniowskiego Ruchu Naukowego i Kulturalnego. Kierował letnimi obozami z zakresu informatyki, mikroelektroniki i elektroniki. Zarażał innych swoją energią i pomysłami. Podczas roku szkolnego wspomagał Klub „InforMik”, organizował seminaria z zakresu informatyki i elektroniki. Jego pasją było harcerstwo. Jako instruktor ZHP wraz z dr. Zygmuntem Kaliszem ( którego był wychowankiem i przyjacielem) był współorganizatorem Uczniowskiego Ruchu Naukowego i Kulturalnego. Kierował letnimi obozami z zakresu informatyki, mikroelektroniki i elektroniki. Zarażał innych swoją energią i pomysłami. Podczas roku szkolnego wspomagał Klub „InforMik”, organizował seminaria z zakresu informatyki i elektroniki.
Linia 9: Linia 7:
Był wieloletnim członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Technicznej, wynalazcą, eksperymentatorem. Prowadził z sukcesem prywatną firmę innowacyjną w Katowicach. Brał udział w opracowywaniu bardzo ciekawych zagadnień z zakresu współczesnej elektroniki i techniki wojskowości. Swoje produkty i usługi sprzedawał za granicę. Sukcesami kończył udział w innowacyjnych konkursach ogłaszanych przez Komisję Europejską dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Przez wiele lat współpracował z „Młodym Technikiem”. Napisał dziesiątki bardzo wysoko cenionych przez czytelników artykułów dotyczących ówczesnej elektroniki i informatyki. Pomagał młodym wynalazcom w dziale „Na warsztacie”. Był też autorem kilku książek. Był wieloletnim członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Technicznej, wynalazcą, eksperymentatorem. Prowadził z sukcesem prywatną firmę innowacyjną w Katowicach. Brał udział w opracowywaniu bardzo ciekawych zagadnień z zakresu współczesnej elektroniki i techniki wojskowości. Swoje produkty i usługi sprzedawał za granicę. Sukcesami kończył udział w innowacyjnych konkursach ogłaszanych przez Komisję Europejską dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Przez wiele lat współpracował z „Młodym Technikiem”. Napisał dziesiątki bardzo wysoko cenionych przez czytelników artykułów dotyczących ówczesnej elektroniki i informatyki. Pomagał młodym wynalazcom w dziale „Na warsztacie”. Był też autorem kilku książek.
-W kręgu atarowskim znany przede wszystkim z artykułów, w szczególności z magazynu [https://atarionline.pl/biblioteka/czasopisma/Informik/Informik_1987_03.djvu InforMik 1987/03] (strona 24) pt. "Przerabiamy VELĘ na monitor komputerowy".+W kręgu atarowskim znany przede wszystkim z artykułów prasowych, w szczególności z magazynu [https://atarionline.pl/biblioteka/czasopisma/Informik/Informik_1987_03.djvu InforMik 1987/03] (strona 24) pt. "Przerabiamy VELĘ na monitor komputerowy".
Zmarł 14 lipca 2020 roku. Zmarł 14 lipca 2020 roku.
 +
 +== Odnośniki ==
 +
 +[http://przeglad-techniczny.pl/artykuly?id=2559 Informacja] o śmierci na stronach "Przeglądu Technicznego".
 +
 +
 +[[Kategoria:Ludzie]]
 +[[Kategoria:Zmarli]]

Wersja z dnia 12:23, 3 lis 2022

Grafika:Grzegorz zalot.jpg

Popularyzator informatyki - także tej domowej, ośmiobitowej. Autor i współautor wielu artykułów i publikacji dotyczących informatyki i elektroniki. Organizował także seminaria z zakresu informatyki i elektroniki.

Jego pasją było harcerstwo. Jako instruktor ZHP wraz z dr. Zygmuntem Kaliszem ( którego był wychowankiem i przyjacielem) był współorganizatorem Uczniowskiego Ruchu Naukowego i Kulturalnego. Kierował letnimi obozami z zakresu informatyki, mikroelektroniki i elektroniki. Zarażał innych swoją energią i pomysłami. Podczas roku szkolnego wspomagał Klub „InforMik”, organizował seminaria z zakresu informatyki i elektroniki.

Był wieloletnim członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Technicznej, wynalazcą, eksperymentatorem. Prowadził z sukcesem prywatną firmę innowacyjną w Katowicach. Brał udział w opracowywaniu bardzo ciekawych zagadnień z zakresu współczesnej elektroniki i techniki wojskowości. Swoje produkty i usługi sprzedawał za granicę. Sukcesami kończył udział w innowacyjnych konkursach ogłaszanych przez Komisję Europejską dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Przez wiele lat współpracował z „Młodym Technikiem”. Napisał dziesiątki bardzo wysoko cenionych przez czytelników artykułów dotyczących ówczesnej elektroniki i informatyki. Pomagał młodym wynalazcom w dziale „Na warsztacie”. Był też autorem kilku książek.

W kręgu atarowskim znany przede wszystkim z artykułów prasowych, w szczególności z magazynu InforMik 1987/03 (strona 24) pt. "Przerabiamy VELĘ na monitor komputerowy".

Zmarł 14 lipca 2020 roku.

Odnośniki

Informacja o śmierci na stronach "Przeglądu Technicznego".

Personal tools