Film Editor

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:27, 19 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 05:27, 20 wrz 2005
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(nauczta się trochę estetyki bo robita kupę "światła" na stronach)
Next diff →
Linia 4: Linia 4:
Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów "Chaos Music Composer" lub "Future Composer"; ustawiania kolorów; napisania "[[scroll|scrolla]]" praktycznie dowolnej długości; tworzenia programów demostracyjnych w postaci dema i in. Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów "Chaos Music Composer" lub "Future Composer"; ustawiania kolorów; napisania "[[scroll|scrolla]]" praktycznie dowolnej długości; tworzenia programów demostracyjnych w postaci dema i in.
Programy pracują w systemie TURBO 2000 (system wrocławski) lub standardowym (...). Programy pracują w systemie TURBO 2000 (system wrocławski) lub standardowym (...).
- 
* Autorzy: bracia Selingerowie (''Brothers Production'') z Wrocławia. * Autorzy: bracia Selingerowie (''Brothers Production'') z Wrocławia.
* Wydawca: Domain Software * Wydawca: Domain Software
- 
---- ----
- 
Wbrew powyższemu twierdzeniu (fragment instrukcji), FILM EDITOR nie był jedynym i pierwszym programem do animacji albo do używania jako [[demo-maker]], gdyż o wiele wcześniej istniał ciekawy angielskojęzyczny pakiet graficzny "MOVIE MAKER". Poza tym w podobnym czasie co F.E. powstał także "Animator" Krystiana Bylicy, wydany w L.K. Avalon. Wbrew powyższemu twierdzeniu (fragment instrukcji), FILM EDITOR nie był jedynym i pierwszym programem do animacji albo do używania jako [[demo-maker]], gdyż o wiele wcześniej istniał ciekawy angielskojęzyczny pakiet graficzny "MOVIE MAKER". Poza tym w podobnym czasie co F.E. powstał także "Animator" Krystiana Bylicy, wydany w L.K. Avalon.
Z dem na scenie, w których użyto F.E., można wymienić np. "Blob Demo" [[Dracon|Dracona]]. Z dem na scenie, w których użyto F.E., można wymienić np. "Blob Demo" [[Dracon|Dracona]].
- 
- 
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Programy użytkowe]] [[Kategoria:Programy użytkowe]]

Wersja z dnia 05:27, 20 wrz 2005

FILM EDITOR jest pierwszym programem przeznaczonym do tworzenia filmów animowanych przy pomocy "małego atari". Program zawiera przykładową animację, która składa się z 31 klatek. Użytkownik może stworzyć film składający się z innej liczby klatek, nie większej jednak od 128, a nastęnie zapisać go na taśmie. Każda klatka jest kompresowana; program posiada 512 kombinacji kompresji danych. Opcja wyboru trybu wyświetlania (tryb 8 lub 15) pozwala na rysowanie kolejnych klatek (np. przy pomocy programyu "Picasso" - również firmy Domain Software) i wczytanie ich przy użyciu "odczyt obrazka" do Film editora. Załadowany obrazek możemy wykorzystywać w całości lub tylko w części, w tym ostatnim przypadku wycinamy odpowiedni fragment graficzny. Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów "Chaos Music Composer" lub "Future Composer"; ustawiania kolorów; napisania "scrolla" praktycznie dowolnej długości; tworzenia programów demostracyjnych w postaci dema i in. Programy pracują w systemie TURBO 2000 (system wrocławski) lub standardowym (...).

  • Autorzy: bracia Selingerowie (Brothers Production) z Wrocławia.
  • Wydawca: Domain Software

Wbrew powyższemu twierdzeniu (fragment instrukcji), FILM EDITOR nie był jedynym i pierwszym programem do animacji albo do używania jako demo-maker, gdyż o wiele wcześniej istniał ciekawy angielskojęzyczny pakiet graficzny "MOVIE MAKER". Poza tym w podobnym czasie co F.E. powstał także "Animator" Krystiana Bylicy, wydany w L.K. Avalon.

Z dem na scenie, w których użyto F.E., można wymienić np. "Blob Demo" Dracona.

Personal tools