Dyskusja:ATW800
From Atariki
Tdc: mała uwaga, jeśli prototyp - skąd produkcja? A jeśli produkcja - to nie prototyp. Sam siebie wykluczasz. 350 sztuk to już jest seria, więc nie powinno być w artykule prototypu. Druga uwaga: co to jest "mega STf"...? Tworzysz jakieś dziwne twory...--Sikor 08:42, 8 paź 2007 (CEST)
- jeśli prototyp - skąd produkcja? - masz racje to ze starej wersji (jesli myslisz o pierwszym zdaniu w tym hasle). Chodzi o to ze wczesniej w calym tekscie nie bylo odpowiedzi na pytanie kiedy?.
- A jeśli produkcja - to nie prototyp. Sam siebie wykluczasz. - to nie ja zrodlo: en.wiki
- co to jest "mega STf" - nie mam pojecia nie znam sie ani na abaq ani na medze ST w takim stopniu aby stwierdzic o czym pisali na en.wiki. Ale jest tam podane jakies zrodlo tej wiedzy.
- Tworzysz jakieś dziwne twory... - jak widzisz to nie ja - przeceniles moje mozliwosci :)
Tdc 01:43, 10 paź 2007 (CEST)
- Tdc, kilka odpowiedzi:
- jak używasz źródła, należy je podać (zasadniczo dokonaeś tłumaczenia, więc w tym przypadku jest to wskazane)
- Nic mi nie wiadomo na temat modelu Mega STf, więc jest to ewidentny błąd w en.wiki - f w nomenklaturze Atari oznacza komputer ze stacją dysków, a nie było megi bez wbudowanej stacji dysków, więc nie umieszczano tam literki f;
- nie należy powielać oczywistych błędów - można napisać: prototyp z roku 1987, produkcja około 350 sztuk w latach 1988-1989;
Na razie chyba tylko tyle. --Sikor 21:02, 10 paź 2007 (CEST)
Ej, to jeśli en.wiki bredzi, to po co dalej rozpowszechniać te brednie? Może lepiej sprawdzić to gdzieś jeszcze. --miker/bjb/ng 06:45, 10 paź 2007 (CEST)
- jak używasz źródła, należy je podać – racja... byłem pewien, że podałem, ale podałem w innej wiki, a tu faktycznie nie podałem – sorry.
- Nic mi nie wiadomo na temat modelu Mega STf – mi również nic nie wiadomo. Natomiast nie rozstrzygałbym jednoznacznie że jest to ewidentny błąd en.wiki. Wstawiając ten tekst myślałem że “f” oznacza coś jak “wbudowany”, “zminiaturyzowany” itp. To że “f” w nomenklaturze Atari oznacza coś innego nie przekonuje mnie, gdyż komputer ten nie miał nic wspólnego z serią ST (podobnie jak inne serie np. pecetowe). A zminiaturyzowana mega pełniła jedynie rolę sterownika komunikacji pozostałych procesorów, więc... no sam nie wiem.
Zgadzam się z mikerem uważam, że należy to sprawdzić jeszcze w jakiś innych źródłach – czy ktoś jeszcze jakieś zna ?
- nie należy powielać oczywistych błędów – robiłem to nieświadomie – myślałem że to co tłumaczę jest już wiadome i sprawdzone.
Jeśli coś się dowiecie nowego lub macie jakieś pomysły to śmiało modyfikujcie – pomimo tego że z tego sloganu wiki wiele osób się natrząsa ;-) Ja na razie będę (niestety) offline. Pozdrawiam :) Tdc 22:28, 11 paź 2007 (CEST)
Ejj, Tdc, nie unoś się tak!!! I tak dobrze, że masz chęć drążyć temat. Powodzonka w dalszych edycjach ;) --Sikor 22:38, 11 paź 2007 (CEST)
Ale ja się nie uniosłem ! Zakończyłem przecież Pozdrawiam :). Czy widział mnie kiedyś ktoś uniesionego ?? :-P ;-)
Nie wiem może pomyślałeś, że to jest to moje offline – chodziło mi że na razie będę miał wikiurlop ale potem wrócę i chętnie się zapoznam z tym co udało się ustalić itp.:)
To podrążę temat jeszcze trochę: odnośnie tego “f” to użycie megi w tym projekcie zapewne rządziło się odmiennymi prawami np. takimi jakimi się zwykle rozstrzyga sprawy w zastosowaniach wbudowanych. Być może że ta firma kupiona przez Atari miała jeszcze nierozstrzygnięty problem tej warstwy komputera, natomiast Atari miało megę i pewnie najbardziej się nadawała do takiego zastosowania (czyli z innego punktu widzenia wybór megi mógł być niejako przypadkowy i mniej istotny). Pozdrawiam :) Tdc 02:42, 12 paź 2007 (CEST)
Powrócę do tematu, na en.wiki ktoś dodał zdjęcia ATW. Tu jest widoczna płyta megi, można porównać czy się czymś różni od płyty megi ST itp. Pozdrawiam Tdc 00:23, 27 gru 2009 (CET)
- To nie jest zdjęcie megi, ale właśnie karta zarządzająca do ATW - zresztą jest podane ATW_SUBSYS - zresztą jest to wersja z Tower właśnie, od standardowej Mega ST różnią się przede wszystkim położenia portów. Zresztą - wystarczyło zajrzeć do atariki: [[1]].