130ST

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 14:20, 18 lis 2007
Vulgar (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 09:32, 16 cze 2017
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(Przeredagowanie, dodanie dalszych informacji.)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-http://atariki.krap.pl/images/9/99/130st_label.jpg+{{grafr|130st_label.jpg}}
-Pierwszy pełny model serii [http://atariki.krap.pl/index.php/ST ST] zaprezentowany w Las Vegas na CES 1985. Pełny produkt, elektronika wraz z systemem operacyjnym i obudową powstał w przeciągu zaledwie 5 miesięcy.+Pierwszy model serii Atari [http://atariki.krap.pl/index.php/ST ST] zaprezentowany w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show (CES) w 1985 r. Pełny produkt, elektronika wraz z systemem operacyjnym i obudową powstał w przeciągu zaledwie 5 miesięcy w ramach projektu RBP (Rock Bottom Price).
-Model nie wszedł nigdy do produkcji seryjnej, pozostał na etapie egzemplarzy prezentowanych mediom.+
-[[Procesor]]: [http://en.wikipedia.org/wiki/MC68000 Motorola MC68000]+Zaprezentowany mediom i odwiedzającym system był tylko modelem z niemal finalną wersją obudowy i płyty głównej, niemniej tylko klawiatura była w pełni ukończonym produktem.
-RAM 128KB+Jakkolwiek miał to być podstawowy model serii - dzięki nagłemu obniżeniu cen pamięci DRAM - nie wszedł nigdy do produkcji seryjnej, pozostał na etapie egzemplarzy prezentowanych mediom. Podstawowym modelem stał się [[520ST]], jedynymi różnicami w stosunku do seryjnego 520ST była pojemność pamięci - tylko 128 KB (192 KB systemu operacyjnego nie zajmowało dostępnej pamięci RAM), a także standardowo montowany modulator TV.
-==Zobacz też==+O poważnych planach Atari, które zamierzało umieścić właśnie 130ST jako podstawowy model świadczą między innymi gotowe prospekty reklamowe, które przedstawiają właśnie ten komputer, a wzmianka o 520ST pojawia się tylko w kwestii "mocniejszej" wersji.
 +Komputer miał być dostarczany wraz z interpreterami języków BASIC oraz LOGO.
 +
 +==Zobacz też==
[http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?st=1&c=922 Old Computers] [http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?st=1&c=922 Old Computers]

Wersja z dnia 09:32, 16 cze 2017

Grafika:130st_label.jpg

Pierwszy model serii Atari ST zaprezentowany w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show (CES) w 1985 r. Pełny produkt, elektronika wraz z systemem operacyjnym i obudową powstał w przeciągu zaledwie 5 miesięcy w ramach projektu RBP (Rock Bottom Price).

Zaprezentowany mediom i odwiedzającym system był tylko modelem z niemal finalną wersją obudowy i płyty głównej, niemniej tylko klawiatura była w pełni ukończonym produktem.

Jakkolwiek miał to być podstawowy model serii - dzięki nagłemu obniżeniu cen pamięci DRAM - nie wszedł nigdy do produkcji seryjnej, pozostał na etapie egzemplarzy prezentowanych mediom. Podstawowym modelem stał się 520ST, jedynymi różnicami w stosunku do seryjnego 520ST była pojemność pamięci - tylko 128 KB (192 KB systemu operacyjnego nie zajmowało dostępnej pamięci RAM), a także standardowo montowany modulator TV.

O poważnych planach Atari, które zamierzało umieścić właśnie 130ST jako podstawowy model świadczą między innymi gotowe prospekty reklamowe, które przedstawiają właśnie ten komputer, a wzmianka o 520ST pojawia się tylko w kwestii "mocniejszej" wersji.

Komputer miał być dostarczany wraz z interpreterami języków BASIC oraz LOGO.

Zobacz też

Old Computers

Atari Museum


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools