130ST

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 09:57, 16 cze 2017
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(dodany prospekt)
← Previous diff
Aktualna wersja
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(Zmiana linku z ext na int)
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|130st_label.jpg}} {{grafr|130st_label.jpg}}
-Pierwszy model serii Atari [http://atariki.krap.pl/index.php/ST ST] zaprezentowany w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show (CES) w 1985 r. Pełny produkt, elektronika wraz z systemem operacyjnym i obudową powstał w przeciągu zaledwie 5 miesięcy w ramach projektu RBP (Rock Bottom Price). +Pierwszy model serii Atari [[ST]] zaprezentowany w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show (CES) w 1985 r. Pełny produkt, elektronika wraz z systemem operacyjnym i obudową powstał w przeciągu zaledwie 5 miesięcy w ramach projektu RBP (Rock Bottom Price).
Zaprezentowany mediom i odwiedzającym system był tylko modelem z niemal finalną wersją obudowy i płyty głównej, niemniej tylko klawiatura była w pełni ukończonym produktem. Zaprezentowany mediom i odwiedzającym system był tylko modelem z niemal finalną wersją obudowy i płyty głównej, niemniej tylko klawiatura była w pełni ukończonym produktem.

Aktualna wersja

Grafika:130st_label.jpg

Pierwszy model serii Atari ST zaprezentowany w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show (CES) w 1985 r. Pełny produkt, elektronika wraz z systemem operacyjnym i obudową powstał w przeciągu zaledwie 5 miesięcy w ramach projektu RBP (Rock Bottom Price).

Zaprezentowany mediom i odwiedzającym system był tylko modelem z niemal finalną wersją obudowy i płyty głównej, niemniej tylko klawiatura była w pełni ukończonym produktem.

Jakkolwiek miał to być podstawowy model serii - dzięki nagłemu obniżeniu cen pamięci DRAM - nie wszedł nigdy do produkcji seryjnej, pozostał na etapie egzemplarzy prezentowanych mediom. Podstawowym modelem stał się 520ST, jedynymi różnicami w stosunku do seryjnego 520ST była pojemność pamięci - tylko 128 KB (192 KB systemu operacyjnego nie zajmowało dostępnej pamięci RAM), a także standardowo montowany modulator TV.

O poważnych planach Atari, które zamierzało umieścić właśnie 130ST jako podstawowy model świadczą między innymi gotowe prospekty reklamowe [1], które przedstawiają właśnie ten komputer, a wzmianka o 520ST pojawia się tylko w kwestii "mocniejszej" wersji.

Komputer miał być dostarczany wraz z interpreterami języków BASIC oraz LOGO.

Zobacz też

Old Computers

Atari Museum

Personal tools