Altirra

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:38, 10 lip 2015
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
KMK (Dyskusja | wkład)

Linia 1: Linia 1:
-Jeden z najbardziej aktywnie rozwijanych emulatorów [[Atari 8-bit|"małego" Atari]]. Autorem jest [[Phaeron]] (Avery Lee), znany także (a może przede wszystkim), jako twórca Virtual Duba. Emulator przeznaczony jest dla komputerów PC, wyposażonych w system Windows 2000/XP/Vista/7 lub późniejszy (32- lub 64-bitowy).+Jeden z najbardziej aktywnie rozwijanych emulatorów [[Atari 8-bit|"małego" Atari]]. Autorem jest [[Phaeron]]. Emulator przeznaczony jest dla komputerów PC, wyposażonych w system Windows 2000/XP/Vista/7 lub późniejszy (32- lub 64-bitowy).
Jest to pierwszy emulator, który (oprócz innych rozszerzeń dla ośmiobitowego Atari) emuluje [[VBXE]] z załadowanym rdzeniem FX 1.24. Dostępna jest też emulacja [[65C816]], można też włączyć do 4 MB [[pamięć liniowa|pamięci liniowej]]. Jest to pierwszy emulator, który (oprócz innych rozszerzeń dla ośmiobitowego Atari) emuluje [[VBXE]] z załadowanym rdzeniem FX 1.24. Dostępna jest też emulacja [[65C816]], można też włączyć do 4 MB [[pamięć liniowa|pamięci liniowej]].

Aktualna wersja

Jeden z najbardziej aktywnie rozwijanych emulatorów "małego" Atari. Autorem jest Phaeron. Emulator przeznaczony jest dla komputerów PC, wyposażonych w system Windows 2000/XP/Vista/7 lub późniejszy (32- lub 64-bitowy).

Jest to pierwszy emulator, który (oprócz innych rozszerzeń dla ośmiobitowego Atari) emuluje VBXE z załadowanym rdzeniem FX 1.24. Dostępna jest też emulacja 65C816, można też włączyć do 4 MB pamięci liniowej.

Altirra jest do pobrania z oficjalnej strony projektu. Tam także można przejrzeć historię zmian, listę aktualnych możliwości oraz zrzuty ekranu emulatora.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools