Atari Font Maker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 00:18, 8 wrz 2005
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Mono (Dyskusja | wkład)
(kategoria programy graficzne)
Linia 1: Linia 1:
-'''ATARI FONT MAKER lub AFM''' - program [[Jaskier]]a, powstały w 1993-94 roku, służący do tworzenia i edycji grafiki znakowej (także animacji i tworzenia plansz w grach) w kilku najpopularniejszych trybach graficznych [[ANTIC]]-a (m.in. odpowiednikach gfx #7, 8, 9, i 15).+{{grafr|atari_font_maker.png}}
-Doskonale służył też jako 'delogoser' do zamiany całoekranowych obrazków z trybów znakowych w tryb graficzny. ;)+Program użytkowy [[Jaskier]]a, powstały w okolicach 1993 roku, służący do tworzenia i edycji grafiki znakowej (także animacji i tworzenia plansz w grach) w kilku najpopularniejszych trybach graficznych [[ANTIC (układ)|ANTIC-a]] (m.in. odpowiednikach trybów graphics 7, [[graphics 8|8]], [[graphics 9|9]] i [[graphics 15|15]]).
-Jeden z najlepszych w swojej kategorii, bardzo rozbudowany i z naprawdę sporymi możliwościami choć niezbyt popularny. :(+
-[[Kategoria:Programy_użytkowe]]+Doskonale służył też jako ''delogoser'' (operacja odwrotna do [[logosowanie|logosowania]]) do zamiany całoekranowych obrazków z trybów znakowych w tryb graficzny.
 + 
 +Jeden z najlepszych w swojej kategorii, bardzo rozbudowany i z naprawdę sporymi możliwościami, choć niezbyt popularny.
 + 
 +== Uwagi ==
 +* Pod [[SpartaDOS X]] (przynajmniej do wersji 4.47 włącznie), przy zapisie fontu na dysk (funkcją "M"), podawszy nazwę pliku trzeba ją zatwierdzić przez Shift/Return: kiedy użytkownik wciśnie tylko Return, występuje błąd 146 i zapis się nie udaje.
 + 
 +[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
 +[[Kategoria:Programy użytkowe]]
 +[[Kategoria:Polskie programy]]
 +[[Kategoria:Programy graficzne]]

Aktualna wersja

Grafika:atari_font_maker.png

Program użytkowy Jaskiera, powstały w okolicach 1993 roku, służący do tworzenia i edycji grafiki znakowej (także animacji i tworzenia plansz w grach) w kilku najpopularniejszych trybach graficznych ANTIC-a (m.in. odpowiednikach trybów graphics 7, 8, 9 i 15).

Doskonale służył też jako delogoser (operacja odwrotna do logosowania) do zamiany całoekranowych obrazków z trybów znakowych w tryb graficzny.

Jeden z najlepszych w swojej kategorii, bardzo rozbudowany i z naprawdę sporymi możliwościami, choć niezbyt popularny.

Uwagi

  • Pod SpartaDOS X (przynajmniej do wersji 4.47 włącznie), przy zapisie fontu na dysk (funkcją "M"), podawszy nazwę pliku trzeba ją zatwierdzić przez Shift/Return: kiedy użytkownik wciśnie tylko Return, występuje błąd 146 i zapis się nie udaje.
Personal tools