Atari Writer

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:59, 29 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 11:44, 4 kwi 2009
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Jeden z najlepszych procesorów tekstu wydanych przez firmę Atari. Doczekał się także bardziej rozbudowanej wersji - '''Atari Writer+''' - w której, oprócz zwiększenia możliwości edycyjnych (stawiających go ówcześnie w gronie profesjonalnych edytorów) stworzono możliwość obsługi rozszerzonej pamięci, jako że jest to program dedykowany dla Atari [[130XE]].+Jeden z najlepszych procesorów tekstu wydanych przez firmę Atari. Doczekał się także bardziej rozbudowanej wersji - ''Atari Writer+'' - w której, oprócz zwiększenia możliwości edycyjnych (stawiających go ówcześnie w gronie profesjonalnych edytorów) stworzono możliwość obsługi rozszerzonej pamięci, jako że jest to program dedykowany dla Atari [[130XE]].
Powstało kilka wersji językowych wersji "plusa", zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych, między innymi: niemiecka (''Atari schreiber+'' - oficjalna, wydana przez Atari GmbH Deutschland), polska, francuska, hiszpańska... Powstało kilka wersji językowych wersji "plusa", zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych, między innymi: niemiecka (''Atari schreiber+'' - oficjalna, wydana przez Atari GmbH Deutschland), polska, francuska, hiszpańska...
 +
 +Istnieje też [[Atari Write 80]], wersja programu ''Atari Writer +'' zgodna z przystawką [[XEP80]] i korzystająca z jej 80-kolumnowego trybu tekstowego .
Istnieje książeczka autorstwa Ryszarda Tadeusiewicza: "Atari Writer Plus", wydana w 1989 roku. Istnieje książeczka autorstwa Ryszarda Tadeusiewicza: "Atari Writer Plus", wydana w 1989 roku.

Wersja z dnia 11:44, 4 kwi 2009

Jeden z najlepszych procesorów tekstu wydanych przez firmę Atari. Doczekał się także bardziej rozbudowanej wersji - Atari Writer+ - w której, oprócz zwiększenia możliwości edycyjnych (stawiających go ówcześnie w gronie profesjonalnych edytorów) stworzono możliwość obsługi rozszerzonej pamięci, jako że jest to program dedykowany dla Atari 130XE.

Powstało kilka wersji językowych wersji "plusa", zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych, między innymi: niemiecka (Atari schreiber+ - oficjalna, wydana przez Atari GmbH Deutschland), polska, francuska, hiszpańska...

Istnieje też Atari Write 80, wersja programu Atari Writer + zgodna z przystawką XEP80 i korzystająca z jej 80-kolumnowego trybu tekstowego .

Istnieje książeczka autorstwa Ryszarda Tadeusiewicza: "Atari Writer Plus", wydana w 1989 roku.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools