Bad Sector

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 06:23, 13 maj 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
KMK (Dyskusja | wkład)
(red.)
Linia 1: Linia 1:
-Jest to uszkodzony sektor na nośniku (np. podkasowanie fizyczne lub blędna suma kontrolna). W przypadku dyskietki także jedna z metod zabezpieczania programów (specjalna procedura sprawdzała czy dany sektor jest błędny). Natomiast samoistne pojawienie się błędnych sektorów (niezależnie od nośnika) oznacza konieczność szybkiego zrobienia kopii bezpieczeństwa, aby nie dopuścić do utraty danych.+Jest to uszkodzony (nieczytelny) sektor pamięci zewnętrznej. Przeważnie powstaje w wyniku zużycia nośnika magnetycznego. Samoistne pojawienie się błędnych sektorów (niezależnie od rodzaju nośnika) to sygnał, że trzeba szybko zrobić kopię bezpieczeństwa: w ten sposób nie dopuścimy do utraty danych lub przynajmniej zminimalizujemy straty.
 + 
 +W przypadku dyskietki świadome tworzenie takich uszkodzonych sektorów to jedna z metod zabezpieczania programów: po uruchomieniu program sprawdza, czy dany sektor jest błędny, czy też - jak w wypadku nielegalnej kopii - daje się odczytać.
 + 
 +{{stub}}
[[Kategoria:Glosariusz]] [[Kategoria:Glosariusz]]

Aktualna wersja

Jest to uszkodzony (nieczytelny) sektor pamięci zewnętrznej. Przeważnie powstaje w wyniku zużycia nośnika magnetycznego. Samoistne pojawienie się błędnych sektorów (niezależnie od rodzaju nośnika) to sygnał, że trzeba szybko zrobić kopię bezpieczeństwa: w ten sposób nie dopuścimy do utraty danych lub przynajmniej zminimalizujemy straty.

W przypadku dyskietki świadome tworzenie takich uszkodzonych sektorów to jedna z metod zabezpieczania programów: po uruchomieniu program sprawdza, czy dany sektor jest błędny, czy też - jak w wypadku nielegalnej kopii - daje się odczytać.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools