Bad Sector

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 02:07, 23 gru 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
KMK (Dyskusja | wkład)
(red.)
Linia 1: Linia 1:
-Jest to uszkodzony sektor na nośniku (np. podkasowanie fizyczne lub błędna suma kontrolna). W przypadku dyskietki także jedna z metod zabezpieczania programów (specjalna procedura sprawdza, czy dany sektor jest błędny). Natomiast samoistne pojawienie się błędnych sektorów (niezależnie od nośnika) to sygnał, że szybko trzeba zrobić kopię bezpieczeństwa. W ten sposób nie dopuścimy do utraty danych lub przynajmiej zminimalizujemy straty. +Jest to uszkodzony (nieczytelny) sektor pamięci zewnętrznej. Przeważnie powstaje w wyniku zużycia nośnika magnetycznego. Samoistne pojawienie się błędnych sektorów (niezależnie od rodzaju nośnika) to sygnał, że trzeba szybko zrobić kopię bezpieczeństwa: w ten sposób nie dopuścimy do utraty danych lub przynajmniej zminimalizujemy straty.
 + 
 +W przypadku dyskietki świadome tworzenie takich uszkodzonych sektorów to jedna z metod zabezpieczania programów: po uruchomieniu program sprawdza, czy dany sektor jest błędny, czy też - jak w wypadku nielegalnej kopii - daje się odczytać.
 + 
 +{{stub}}
[[Kategoria:Glosariusz]] [[Kategoria:Glosariusz]]

Aktualna wersja

Jest to uszkodzony (nieczytelny) sektor pamięci zewnętrznej. Przeważnie powstaje w wyniku zużycia nośnika magnetycznego. Samoistne pojawienie się błędnych sektorów (niezależnie od rodzaju nośnika) to sygnał, że trzeba szybko zrobić kopię bezpieczeństwa: w ten sposób nie dopuścimy do utraty danych lub przynajmniej zminimalizujemy straty.

W przypadku dyskietki świadome tworzenie takich uszkodzonych sektorów to jedna z metod zabezpieczania programów: po uruchomieniu program sprawdza, czy dany sektor jest błędny, czy też - jak w wypadku nielegalnej kopii - daje się odczytać.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools