CX22

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:28, 1 sty 2018
Krótki (Dyskusja | wkład)
(+opis przycisków fire)
← Previous diff
Aktualna wersja
Krótki (Dyskusja | wkład)
(literówka)
Linia 6: Linia 6:
==Budowa== ==Budowa==
-CX22 ma białą kulkę i dwa okrągłe przyciski fire. Oba mają tę samą funkcję - są po to, aby z trackball mogli korzystać+CX22 ma białą kulkę i dwa okrągłe przyciski fire. Oba mają tę samą funkcję - są po to, aby z trackballa mogli korzystać
zarówno gracze prawo- jak i lewo ręczni. zarówno gracze prawo- jak i lewo ręczni.

Aktualna wersja

Grafika:cx22.jpg

Manipulator typu TrakBall, rozprowadzany przez Atari, Inc. tylko na rynku amerykańskim. Przeznaczony dla komputerów 8-bitowych jak i konsoli 2600, pozycjonowany był głównie jako dodatek do tej ostatniej.

Spis treści

Historia

Trackball CX22 został zaprezentowany przez Atari, Inc. na targach Winter CES 6-9 stycznia 1983 r. jako osprzęt do konsoli 2600. Trafił on na rynek w lipcu tego roku.

Budowa

CX22 ma białą kulkę i dwa okrągłe przyciski fire. Oba mają tę samą funkcję - są po to, aby z trackballa mogli korzystać zarówno gracze prawo- jak i lewo ręczni.

Produkowane były dwa warianty. Pierwszy, wyprodukowany w ok. 15000 egzemplarzach, miał całkowicie czarną obudowę z napisem "Atari 2600 Pro-Line Trak-Ball", i pracował tylko w trybie emulacji joysticka.

Późniejszy, popularniejszy wariant, miał obudowę czarną od góry i białą od spodu z napisem "Atari Trak-Ball", oraz miał przełącznik trybu Trak-Ball/Joystick, co pozwalało na jego użycie w programach wspierających (lub nie) tego typu urządzenia. Wykonany solidnie, wygodny i niezawodny w akcji.

Działanie

Zobacz: TrakBall.

Zobacz też

CX80 - trackball sprzedawany na rynku międzynarodowym


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools