CX22

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:cx22.jpg

Manipulator typu TrakBall, rozprowadzany przez Atari, Inc. tylko na rynku amerykańskim. Przeznaczony dla komputerów 8-bitowych jak i konsoli 2600, pozycjonowany był głównie jako dodatek do tej ostatniej.

Spis treści

Historia

Trackball CX22 został zaprezentowany przez Atari, Inc. na targach Winter CES 6-9 stycznia 1983 r. jako osprzęt do konsoli 2600. Trafił on na rynek w lipcu tego roku.

Budowa

CX22 ma białą kulkę i dwa okrągłe przyciski fire. Oba mają tę samą funkcję - są po to, aby z trackballa mogli korzystać zarówno gracze prawo- jak i lewo ręczni.

Produkowane były dwa warianty. Pierwszy, wyprodukowany w ok. 15000 egzemplarzach, miał całkowicie czarną obudowę z napisem "Atari 2600 Pro-Line Trak-Ball", i pracował tylko w trybie emulacji joysticka.

Późniejszy, popularniejszy wariant, miał obudowę czarną od góry i białą od spodu z napisem "Atari Trak-Ball", oraz miał przełącznik trybu Trak-Ball/Joystick, co pozwalało na jego użycie w programach wspierających (lub nie) tego typu urządzenia. Wykonany solidnie, wygodny i niezawodny w akcji.

Działanie

Zobacz: TrakBall.

Zobacz też

CX80 - trackball sprzedawany na rynku międzynarodowym


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools