Copy party

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:23, 21 lut 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 21:43, 25 cze 2006
Miker (Dyskusja | wkład)
(:)
Next diff →
Linia 8: Linia 8:
Kameralną i lokalną odmianą ''copy party'' można nazwać tzw. [[Sztab Kryzysowy]]. Kameralną i lokalną odmianą ''copy party'' można nazwać tzw. [[Sztab Kryzysowy]].
 +
 +Jednym ze środków lokomocji, którym się można dostać na party jest tzw. ''(Random) [[Libation Train]]''.
[[Kategoria:Glosariusz]] [[Kategoria:Glosariusz]]

Wersja z dnia 21:43, 25 cze 2006

Spotkanie tzw. "sceny", czyli grupy ludzi związanego z danym typem komputera, zazwyczaj związane z demonstracją umiejętności tworzenia na dany sprzęt. Może to być spotkanie cykliczne, jak też jednorazowe.

Oryginalna nazwa - "copy party" - pochodzi od faktycznego celu pierwszych tego typu spotkań, czyli spotkania towarzyskiego (party) połączonego z kopiowaniem programów (zwanych też ogólnie stuffem). Trzeba pamiętać, że kiedyś, w początkach demosceny, była to jedyna realna możliwość zapoznania się z najnowszymi programami użytkowymi oraz demami. Z czasem, z racji dostępności innych metod pozyskiwania oprogramowania, copy party przerodziły się w demo party, czyli spotkanie służące pokazaniu najnowszych i najciekawszych osiągnięć grup i koderów, połączone z odrobiną zdrowej konkursowej rywalizacji.

Do najbardziej znanych zlotów w Polsce należą (bądź należały) między innymi: Last Party, Lato Ludzików, QuaST i East Party.

Kameralną i lokalną odmianą copy party można nazwać tzw. Sztab Kryzysowy.

Jednym ze środków lokomocji, którym się można dostać na party jest tzw. (Random) Libation Train.

Personal tools