Copy party

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:49, 11 lip 2005
Sikor (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 22:15, 14 lip 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Copy Party - spotkanie tzw. "[[sceny]]", czyli zespołu ludzi związanych z danym typem komputera, zazwyczaj związane z demonstracją umiejętności tworzenia na dany sprzęt. Może to być spotkanie cykliczne, jak także jednorazowe. Copy Party - spotkanie tzw. "[[sceny]]", czyli zespołu ludzi związanych z danym typem komputera, zazwyczaj związane z demonstracją umiejętności tworzenia na dany sprzęt. Może to być spotkanie cykliczne, jak także jednorazowe.
 +
 +Oryginalna nazwa - copy party - pochodzi od faktycznego celu pierwszych tego typu spotkań, czyli spotkania towarzyskiego (party) połączonego z kopiowaniem
 +programów. Trzeba pamiętać, że kiedyś, w początkach demosceny, była to jedyna realna możliwość zapoznania się z najnowszymi programami użytkowymi oraz demami.
 +Z czasem, z racji dostępności innych metod pozyskiwania oprogramowania, copy party przerodziły się w demo party, czyli spotkanie służące pokazaniu najnowszych
 +i najciekawszych osiągnięć grup i koderów połączone z odrobiną zdrowej konkursowej rywalizacji.
 +
Do najbardziej znanych zlotów w Polsce należą (bądź należały) między innymi: [[Last Party]], [[Lato Ludzików]], [[QuaST]] Party, [[East Party]]. Do najbardziej znanych zlotów w Polsce należą (bądź należały) między innymi: [[Last Party]], [[Lato Ludzików]], [[QuaST]] Party, [[East Party]].

Wersja z dnia 22:15, 14 lip 2005

Copy Party - spotkanie tzw. "sceny", czyli zespołu ludzi związanych z danym typem komputera, zazwyczaj związane z demonstracją umiejętności tworzenia na dany sprzęt. Może to być spotkanie cykliczne, jak także jednorazowe.

Oryginalna nazwa - copy party - pochodzi od faktycznego celu pierwszych tego typu spotkań, czyli spotkania towarzyskiego (party) połączonego z kopiowaniem programów. Trzeba pamiętać, że kiedyś, w początkach demosceny, była to jedyna realna możliwość zapoznania się z najnowszymi programami użytkowymi oraz demami. Z czasem, z racji dostępności innych metod pozyskiwania oprogramowania, copy party przerodziły się w demo party, czyli spotkanie służące pokazaniu najnowszych i najciekawszych osiągnięć grup i koderów połączone z odrobiną zdrowej konkursowej rywalizacji.

Do najbardziej znanych zlotów w Polsce należą (bądź należały) między innymi: Last Party, Lato Ludzików, QuaST Party, East Party.

Personal tools