Covox

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:16, 14 gru 2005
Alp (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:24, 14 gru 2005
Alp (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 6: Linia 6:
-Kazdemu chcacemu sobie zrobic covoxa dla Atarki, proponuje zerknac na poprawiony schemat. Uklad ponizszy przetestowany - dziala na 100%.+Kazdemu chcacemu sobie zrobic covoxa dla Atarki, proponuje zerknac na poprawiony schemat. Uklad ponizszy przetestowany - dziala na 100% - i działa bardzo dobrze.
- +
http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/Covox.JPG http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/Covox.JPG
 +
 +Na powyzszym rys. w celu uzyskania dokladnie polowy rezystancji opornikow podłaczanych do nóżek układów, użyto dwóch takich samych rezystorów połączonych równolegle do końca tych nóżek jako mostki. Można zastosowac oporniki o dowolnej wartości z zakresu 2- 4,7 Kohm, stosujac ww sposób podłączenia. W celu uzyskania najlepszej jakości dźwięku z "drabinki" należy zachować dokładną proporcję wartości rezystancji opornikow, czyli 2:1. Tak wiec można zastosowac oporniki 1kohm+2kohm, 1.2kohm+2.4kohm,....itd,
 +
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria:Atari 8-bit]] [[Kategoria:Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Schematy i specyfikacje]] [[Kategoria:Schematy i specyfikacje]]

Wersja z dnia 18:24, 14 gru 2005

Covox, to 4-kanałowy, 8-bitowy przetwornik dźwięku. Znany wcześniej z platformy PC, na potrzeby Atari XE/XL zaadaptował go Psychol, a oprogramował Profi (Pro Tracker, Inertia), oraz Epi (NeoTracker). Był pomysł aby dorzucić układy sterujące głośnością itp., jednak w ogólnej kalkulacji wyszło na to że łatwiej i niewiele wolniej można to zrealizować programowo.

Grafika:covox.png

Bardzo 'łopatologiczny' schemat Covoxa znaleziony gdzies w otchłani dysku. Autor nieznany, aczkolwiek układ sprawdzony.


Kazdemu chcacemu sobie zrobic covoxa dla Atarki, proponuje zerknac na poprawiony schemat. Uklad ponizszy przetestowany - dziala na 100% - i działa bardzo dobrze.

Covox.JPG 

Na powyzszym rys. w celu uzyskania dokladnie polowy rezystancji opornikow podłaczanych do nóżek układów, użyto dwóch takich samych rezystorów połączonych równolegle do końca tych nóżek jako mostki. Można zastosowac oporniki o dowolnej wartości z zakresu 2- 4,7 Kohm, stosujac ww sposób podłączenia. W celu uzyskania najlepszej jakości dźwięku z "drabinki" należy zachować dokładną proporcję wartości rezystancji opornikow, czyli 2:1. Tak wiec można zastosowac oporniki 1kohm+2kohm, 1.2kohm+2.4kohm,....itd,


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools