Covox

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:41, 2 sty 2005
Pin (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 01:30, 14 mar 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)
(dodalem schemat covoxa)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Covox, to 4-kanałowy, 8-bitowy przetwornik dźwięku. Znany wcześniej z platformy [[PC]], na potrzeby Atari XE/XL zaadaptował go [[Psychol]], a oprogramował [[Profi]] ([[Pro Tracker]], [[Inertia]]), oraz [[Epi]] ([[NeoTracker]]). Był pomysł aby dorzucić układy sterujące głośnością itp., jednak w ogólnej kalkulacji wyszło na to że łatwiej i niewiele wolniej można to zrealizować programowo. Covox, to 4-kanałowy, 8-bitowy przetwornik dźwięku. Znany wcześniej z platformy [[PC]], na potrzeby Atari XE/XL zaadaptował go [[Psychol]], a oprogramował [[Profi]] ([[Pro Tracker]], [[Inertia]]), oraz [[Epi]] ([[NeoTracker]]). Był pomysł aby dorzucić układy sterujące głośnością itp., jednak w ogólnej kalkulacji wyszło na to że łatwiej i niewiele wolniej można to zrealizować programowo.
 +
 +[[Grafika:covox.png]]
 +
 +Bardzo 'łopatologiczny' schemat Covoxa znaleziony gdzies w otchłani dysku. Autor nieznany, aczkolwiek układ sprawdzony.

Wersja z dnia 01:30, 14 mar 2005

Covox, to 4-kanałowy, 8-bitowy przetwornik dźwięku. Znany wcześniej z platformy PC, na potrzeby Atari XE/XL zaadaptował go Psychol, a oprogramował Profi (Pro Tracker, Inertia), oraz Epi (NeoTracker). Był pomysł aby dorzucić układy sterujące głośnością itp., jednak w ogólnej kalkulacji wyszło na to że łatwiej i niewiele wolniej można to zrealizować programowo.

Grafika:covox.png

Bardzo 'łopatologiczny' schemat Covoxa znaleziony gdzies w otchłani dysku. Autor nieznany, aczkolwiek układ sprawdzony.

Personal tools