Digi-Paint

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 07:19, 3 sie 2022
Seban (Dyskusja | wkład)
(+screenshot, info o uruchomieniu pod emulatorem)
← Previous diff
Wersja z dnia 21:27, 26 sie 2022
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Digi_paint.png}} {{grafr|Digi_paint.png}}
 +
Program graficzny, napisany w pierwszej połowie lat 90. XX w. przez Volkera Eloessera z Niemiec (członka klubu [[MAPDA]] - Muenich Atari PD-Association). Program graficzny, napisany w pierwszej połowie lat 90. XX w. przez Volkera Eloessera z Niemiec (członka klubu [[MAPDA]] - Muenich Atari PD-Association).
Wykorzystywał pełną dostępną paletę Atari w trybie graficznym, który jest podobny do [[Paint 256]] ale pracował w trybie [[interlace]] Wykorzystywał pełną dostępną paletę Atari w trybie graficznym, który jest podobny do [[Paint 256]] ale pracował w trybie [[interlace]]
Linia 5: Linia 6:
joysticka można go było używać z myszką do tego komputera. joysticka można go było używać z myszką do tego komputera.
Bolączką Digi-Painta było dość wolne działanie, z racji tego, iż był napisany w (kompilowanym) Turbo-Basicu a nie czystym asemblerze. Bolączką Digi-Painta było dość wolne działanie, z racji tego, iż był napisany w (kompilowanym) Turbo-Basicu a nie czystym asemblerze.
 +
 +Na ataroscenie osobą, która uży(wa)ła Digipainta był [[Dracon]] (2 obrazki wystawione na konkurs, w tym [https://media.demozoo.org/screens/o/ed/41/9492.80803.png ten].
== Link == == Link ==

Wersja z dnia 21:27, 26 sie 2022

Grafika:Digi_paint.png

Program graficzny, napisany w pierwszej połowie lat 90. XX w. przez Volkera Eloessera z Niemiec (członka klubu MAPDA - Muenich Atari PD-Association). Wykorzystywał pełną dostępną paletę Atari w trybie graficznym, który jest podobny do Paint 256 ale pracował w trybie interlace (stąd brak charakterystycznej "harmonijki" na obrazie). Interfejs był dość mocno inspirowany programem graficznym z Amigi, zresztą oprócz joysticka można go było używać z myszką do tego komputera. Bolączką Digi-Painta było dość wolne działanie, z racji tego, iż był napisany w (kompilowanym) Turbo-Basicu a nie czystym asemblerze.

Na ataroscenie osobą, która uży(wa)ła Digipainta był Dracon (2 obrazki wystawione na konkurs, w tym ten.

Link

  • DigiPaint v.1.0 (Uwaga! w przypadku chęci uruchomienia z poziomu emulatora, należy zadbać aby wyłączone były wszelakie przyspieszacze transmisji i włączona była opcja "accurate sector timing")

Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools