Dyskusja:Atari8

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:30, 17 mar 2017
Macgyver (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Macgyver (Dyskusja | wkład)

Linia 1: Linia 1:
Ponieważ ISO-8859-2 było standardem kilkanaście lat temu, teraz mamy czasy UTF-8, który jest lepiej wspierany, proponuję zamienić zapis na: "Zalecany standard to UTF-8" i wywalić zapiski na temat kar za używanie innego. Nikogo nie zmuszamy do niczego, każdy może pisać jak chce, ale zalecane jest trzymanie się obowiązujących standardów. Ponieważ ISO-8859-2 było standardem kilkanaście lat temu, teraz mamy czasy UTF-8, który jest lepiej wspierany, proponuję zamienić zapis na: "Zalecany standard to UTF-8" i wywalić zapiski na temat kar za używanie innego. Nikogo nie zmuszamy do niczego, każdy może pisać jak chce, ale zalecane jest trzymanie się obowiązujących standardów.
-Dodatkowo wrzuciłem na AtariArea ankietę: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14516 i przewaga zwolenników UTF-8 jest znacząca.+Dodatkowo wrzuciłem na AtariArea ankietę: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14516 i przewaga zwolenników UTF-8 jest znacząca (ponad 80%) na 11 osób głosujących.

Aktualna wersja

Ponieważ ISO-8859-2 było standardem kilkanaście lat temu, teraz mamy czasy UTF-8, który jest lepiej wspierany, proponuję zamienić zapis na: "Zalecany standard to UTF-8" i wywalić zapiski na temat kar za używanie innego. Nikogo nie zmuszamy do niczego, każdy może pisać jak chce, ale zalecane jest trzymanie się obowiązujących standardów.

Dodatkowo wrzuciłem na AtariArea ankietę: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14516 i przewaga zwolenników UTF-8 jest znacząca (ponad 80%) na 11 osób głosujących.

Personal tools