Dyskusja:Chaos Music Composer

From Atariki

Revision as of 12:24, 4 gru 2015; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Avalon Music Composer był napewno bardzo zbliżony do CMC, ale czy był tym samym to nie dałbym sobie ręki uciąć... kiedyś, w dawnych czasach gdy żyłem obsesją wycinania muzyki z gier i nie tylko pamiętam, że dobrałem się bodajże do Lasermanii... to że nie było standardowego "cmc data file" to oczywiście nie było żądnym dowodem, jednak muzyczki te nie dawały się odegrać na CMC lub playerze od niego, stąd moja sugestia, że jakieś różnice były (choćby w strukturze muzyczki)... być może AMC był "wersją roboczą" CMC, ale wydaje mi się, że jakieś różnice były. Obszedłem to ciachając player z gry ;) Później dorwałem muzyczki, które były standardowo do CMC dołączone i tam były wersje Mision Shark, Freda czy Lasermanii stricte pod CMC i w sumie nie było sensu zaglębiać się w AMC, jednak fakt jest faktem jakieś różnice były na co wskazują różnice w budowie songa. --Macgyver 21:27, 27 gru 2006 (CET)

Jakieś wnioski? :> KMK 22:54, 27 gru 2006 (CET)

Czy pomogę w rozstrzygnięciu tego pasjonującego problemu wrzucając tutaj AMC 1.1 ze źródłami? Trub 21:34, 28 gru 2006 (CET)

Mailowałem z Jaskierem w sprawie tej jego modyfikacji CMC i wierdzi on, że żadnej wersji CMC nie popełnił :/ Może trzeba by to w takim razie wycofać? Mono 01:23, 13 cze 2015 (CEST)

Z tego co wiem, popełnił, ale playera z poprawkami. CMC-a samego raczej nie ruszał. miker/bjb/ng 09:16, 13 cze 2015 (CEST)

Transponujące instrumenty

Czy zauważył ktoś, że domyślnie wszystkie instrumenty w CMC transponują o pół tonu w dół? Można to sprawdzić chociażby przy pomocy kamertonu, stroika do gitary, itd. Np. grając gamę C-dur, słyszymy H-dur. Oczywiście można to skorygować ręcznie przestawiając parametr transpozycji z 00 na 10 (ewentualnie 70 na 80) w ustawieniach każdego instrumentu. Podejrzewam, że ktoś popełnił błąd w fazie projektowania programu i tak już pozostało.

Personal tools