Dyskusja:FREDDIE

From Atariki

Revision as of 22:06, 9 lut 2006; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

"Pozwala na niezależne korzystanie z pamięci rozszerzonej przez układy 6502 i ANTIC" - jest to nieprawdą, bowiem Freddie po pierwsze nie rozpoznaje czy ma do czynienia z rozszerzoną czy tez podstawową pamięcią, a po drugie nawet nie wie czy adres pojawiający się na szynie adresowej pochodzi z Antica czy CPU. On tak naprawdę multipleksuje adresy do potrzeb pamięci dynamicznych oraz dokonuje podziału częstotliwości zegara taktującego Atari.--Macgyver 19:41, 9 lut 2006 (CET)

To po co Freddie ma podłączone sygnały HALT i jakieś adresowe z PIA? Nie znam się na tym, ale to co znalazłem wskazuje, że nie masz racji. Ale najlepiej jak się wypowie jakiś elektronik. Tutaj fragment tekstu jednej ze stron która o tym mówi:
The only plus side of the new machines is that they now included the FREDDIE chip and a memory multiplexer as standard, they had originally appeared on some late model 800XL's. The FREDDIE replaced a number of chips that controlled timing and memory refresh, and the other unnamed chip allowed you to access more than 64k by switching blocks of memory in and out. Using it you could also give the ANTIC one bank of 64k to work in while the 6502 got the other, allowing you to cache huge playfields in memory and free up room for larger programs.

--Piotrv 23:06, 9 lut 2006 (CET)

Personal tools