Dyskusja:Konsola

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:32, 12 sty 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 12:27, 12 sty 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 2: Linia 2:
:A może termin powinien byc raczej "Klawisze konsoli"? Wywiad donosi, że na konsolach ([[2600]] lub coś takiego) rzeczywiście były klawisze Select i Reset. Być może stąd pochodzi nazwa. Innego sensownego wytłumaczenia nie widze. Ew. można tutaj dodać opis, że "konsola" - to także inne określenie na "terminal", które nie ma jednak związku z Atari 8bit. --[[Wikipedysta:Piotrv|Piotrv]] 10:44, 12 sty 2006 (CET) :A może termin powinien byc raczej "Klawisze konsoli"? Wywiad donosi, że na konsolach ([[2600]] lub coś takiego) rzeczywiście były klawisze Select i Reset. Być może stąd pochodzi nazwa. Innego sensownego wytłumaczenia nie widze. Ew. można tutaj dodać opis, że "konsola" - to także inne określenie na "terminal", które nie ma jednak związku z Atari 8bit. --[[Wikipedysta:Piotrv|Piotrv]] 10:44, 12 sty 2006 (CET)
 +::przychylam sie do hasla 'klawisze konsoli', brzmi sensowniej. Do piotrv: konsola i terminal to jednak nie to samo :)
::Dałem pytanie na forum zbieraczy kartów, może odezwie się ktoś, kto coś wie na pewno, skąd tu ta "konsola". [[Wikipedysta:KMK|KMK]] 12:32, 12 sty 2006 (CET) ::Dałem pytanie na forum zbieraczy kartów, może odezwie się ktoś, kto coś wie na pewno, skąd tu ta "konsola". [[Wikipedysta:KMK|KMK]] 12:32, 12 sty 2006 (CET)

Wersja z dnia 12:27, 12 sty 2006

Hej, jak już robi się nowe hasło, to trzeba raczej dokładniej wyjaśnić, bo ten opis wprowadza w błąd. Przede wszystkim, konsola jako urządzenie (skoro jest w glosariuszu, powinno się to uściślić), można się ograniczyć jako "konsola do gier", z której to zresztą wywodzą się wydzielone klawisze w Atari (stąd mamy właśnie oznaczenia typu "Start", "Select", "Option". Dopiero potem powinno być stwierdzenie: w przypadku ośmiobitowych komputerów Atari dysponujemy wydzielonym blokiem klawiatury posiadającym tzw. "klawisze konsoli", czyli... i tak dalej. Tak mi się wydaje, ale poddaję ten temat dyskusji - tym bardziej, że w żadnym innym komputerze nie stosuje się tej terminologii (tam to się nazywa po prostu "klawisze funkcyjne", ale mają trochę inne zastosowanie zazwyczaj...) --Sikor 10:24, 12 sty 2006 (CET)sikor

A może termin powinien byc raczej "Klawisze konsoli"? Wywiad donosi, że na konsolach (2600 lub coś takiego) rzeczywiście były klawisze Select i Reset. Być może stąd pochodzi nazwa. Innego sensownego wytłumaczenia nie widze. Ew. można tutaj dodać opis, że "konsola" - to także inne określenie na "terminal", które nie ma jednak związku z Atari 8bit. --Piotrv 10:44, 12 sty 2006 (CET)
przychylam sie do hasla 'klawisze konsoli', brzmi sensowniej. Do piotrv: konsola i terminal to jednak nie to samo :)
Dałem pytanie na forum zbieraczy kartów, może odezwie się ktoś, kto coś wie na pewno, skąd tu ta "konsola". KMK 12:32, 12 sty 2006 (CET)
Personal tools