Dyskusja:Lista dem

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:42, 6 wrz 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 17:35, 6 wrz 2005
Krótki (Dyskusja | wkład)
(ja jestem za likwidacją, ale...)
Next diff →
Linia 18: Linia 18:
No dokladnie o tym mysle. Kategorie to pelna automatyka. [[Wikipedysta:Mikey|Mikey]] 13:42, 6 wrz 2005 (CEST) No dokladnie o tym mysle. Kategorie to pelna automatyka. [[Wikipedysta:Mikey|Mikey]] 13:42, 6 wrz 2005 (CEST)
 +
 +* Od siebie dodam, że też popieram. Ale parę spostrzeżeń:
 +# Listy zbiorcze mają tę jedną, jedyną przewagę nad kategoriami, że do listy można dopisać pozycje bez artykułu, wskazując w ten sposób czytelnikowi, że czegoś brakuje. Zatem niektóre listy powinny pozostać, np. w takiej postaci jak lista dem Taquartu w artykule [[Taquart]].
 +# zajrzyjcie na [[:Kategoria:Języki programowania]]. Nazwa wskazuje, że jest to lista języków dostępnych na Atari, a tymczasem w kategorii mieszczą się Turbo Basic Compiler , X-ASM albo Quick Assembler, które językami na pewno nie są. Trzeba cholernie uważać przy ustalaniu przeznaczenia kategorii.
 +Poza tym, przyszło mi do głowy zrobić kategorie w rodzaju "Produkcje grupy Taquart" albo "Gry firmy L.K. Avalon", jak sądzicie, czy takie "rozdrabnianie się" ma sens?
 +
 +... może lepiej przenieść się z tym tematem do Community portalu... --[[Wikipedysta:Krótki|Krótki]] 19:35, 6 wrz 2005 (CEST)

Wersja z dnia 17:35, 6 wrz 2005

to tez mozna na kategorie przerobic co? --Mikey 12:13, 6 wrz 2005 (CEST)

Nie zaczerniajmy dla kogoś z zewnątrz - jeszcze trochę i będzie więcej kategorii niż stron... --Sikor 12:18, 6 wrz 2005 (CEST)Sikor

Ale przeciez kategorie tylko pomagaja a nie przeszkadzaja. Proponuje poczytac o kategoriach na stronie wikipedii.pl Poza tym kategoria zastapi haslo Lista Dem wiec nic nie zaczerni. Mikey 12:28, 6 wrz 2005 (CEST)

Teoretycznie, tylko pokaż mi kogoś z zewnątrz, kto odgadnie co to jest Dentro, Tracmo czy coś podobnego. No, chyba że chodzi po prostu o kategorię DEMA, wtedy się zgadzam z Tobą. --Sikor

Nie musi odgadywac, sa odpowiednie hasla. Zupelnie nie rozumiem co masz na mysli. --Mikey 13:33, 6 wrz 2005 (CEST)

Dzizas! Sikor - TAK CHODZI O KATEGORIE DEMA, zamiast hasla LISTA DEM. --Mikey 13:34, 6 wrz 2005 (CEST)


Ja bym w ogóle większość takich zbiorczych haseł zlikwidował i zastąpił kategoriami. Kategorie się automatycznie uaktualniają przynajmniej. KMK 13:40, 6 wrz 2005 (CEST)

No dokladnie o tym mysle. Kategorie to pelna automatyka. Mikey 13:42, 6 wrz 2005 (CEST)

  • Od siebie dodam, że też popieram. Ale parę spostrzeżeń:
  1. Listy zbiorcze mają tę jedną, jedyną przewagę nad kategoriami, że do listy można dopisać pozycje bez artykułu, wskazując w ten sposób czytelnikowi, że czegoś brakuje. Zatem niektóre listy powinny pozostać, np. w takiej postaci jak lista dem Taquartu w artykule Taquart.
  2. zajrzyjcie na Kategoria:Języki programowania. Nazwa wskazuje, że jest to lista języków dostępnych na Atari, a tymczasem w kategorii mieszczą się Turbo Basic Compiler , X-ASM albo Quick Assembler, które językami na pewno nie są. Trzeba cholernie uważać przy ustalaniu przeznaczenia kategorii.

Poza tym, przyszło mi do głowy zrobić kategorie w rodzaju "Produkcje grupy Taquart" albo "Gry firmy L.K. Avalon", jak sądzicie, czy takie "rozdrabnianie się" ma sens?

... może lepiej przenieść się z tym tematem do Community portalu... --Krótki 19:35, 6 wrz 2005 (CEST)

Personal tools