Dyskusja:Programowanie w Turbo BASIC XL

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:19, 26 maj 2010
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 20:34, 26 maj 2010
KMK (Dyskusja | wkład)
(dyskusja)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Proponuję, aby strony zawierające przykładowy kod dla Turbo Basica XL zaczynały się przedrostkiem TBXL: tytył_strony. Powinno to ppoprawić czytelnośc i jednocześnie nie wprowadza zamieszania w atariki. Dodatkowo prośba do autorów stron, aby umieszczć na tych stronach tylko kod dotyczący TBXL, choć inne podstrony też by się przydały, dla ACTION! można by dać przedrostek ACTION!, a bez przedrostka pozostawić strony z przykładami w assemblerze. Dla rzadziej spotykanych języków (natywne C, Pascal, Forth itp) można zastosować nagłówek Inne: --[[Użytkownik:Sikor|Sikor]] 17:37, 26 maj 2010 (CEST) Proponuję, aby strony zawierające przykładowy kod dla Turbo Basica XL zaczynały się przedrostkiem TBXL: tytył_strony. Powinno to ppoprawić czytelnośc i jednocześnie nie wprowadza zamieszania w atariki. Dodatkowo prośba do autorów stron, aby umieszczć na tych stronach tylko kod dotyczący TBXL, choć inne podstrony też by się przydały, dla ACTION! można by dać przedrostek ACTION!, a bez przedrostka pozostawić strony z przykładami w assemblerze. Dla rzadziej spotykanych języków (natywne C, Pascal, Forth itp) można zastosować nagłówek Inne: --[[Użytkownik:Sikor|Sikor]] 17:37, 26 maj 2010 (CEST)
:A ja się nie zgadzam. Gry też powinny mieć przedrostek GRY:tytuł_strony? A dema? A co w takim razie z procedurami w asemblerze? Ogólnie ta strona jest dla mnie do usunięcia (nic do niej nie linkuje), a przykłady procedur powinny się znaleźć w Biblioteczce Kodera. Proszę o opinię pozostałych administratorów. --[[Użytkownik:Daniel Koźmiński|dely]] 21:19, 26 maj 2010 (CEST) :A ja się nie zgadzam. Gry też powinny mieć przedrostek GRY:tytuł_strony? A dema? A co w takim razie z procedurami w asemblerze? Ogólnie ta strona jest dla mnie do usunięcia (nic do niej nie linkuje), a przykłady procedur powinny się znaleźć w Biblioteczce Kodera. Proszę o opinię pozostałych administratorów. --[[Użytkownik:Daniel Koźmiński|dely]] 21:19, 26 maj 2010 (CEST)
 +
 +::Ogólnie pomysł jest ciekawy, ale nie wiem, czy trzeba to włączać do "Biblioteki kodera" - dotąd obejmuje ona tylko przykłady w asemblerze, więc w celu dołączenia TBXL trzeba byłoby ją przeorganizować. Może więc na razie wystarczy zlinkować niniejsze hasło z "Biblioteczką kodera", póki nie wpadniemy na lepszy pomysł.
 +
 +::Sprawa druga, przedrostek. Jest to niezbyt szczęśliwy pomysł, bo komplikuje to sortowanie haseł w kategorii "Niezbędnik kodera" - wszystkie przykłady będą pod "T", co jest bez sensu, a żeby temu zapobiec, trzeba byłoby wpisywać oddzielny tytuł do sortowania po słowie "Kategoria:", i już widzę, jak wszyscy o tym pamiętają. Więc może lepszym pomysłem będzie rezygnacja z prefiksu, za to zaznaczanie języka na końcu hasła, np. "Wczytanie obrazka (TBXL)".
 +
 +::Sprawa trzecia, tytuł tego hasła. 1) dlaczego "Turbo '''Basic''' XL" piszemy tu inaczej niż w haśle [[Turbo BASIC XL|Turbo '''BASIC''' XL]]? 2) Dlaczego nie nazywamy tego pełnym i gramatycznym tytułem "Programowanie '''w''' Turbo BASIC'''-u''' XL", tylko jakimś dziwnym ni to hasłem ni to bógwiczym. [[Użytkownik:KMK|KMK]] 22:34, 26 maj 2010 (CEST)

Wersja z dnia 20:34, 26 maj 2010

Proponuję, aby strony zawierające przykładowy kod dla Turbo Basica XL zaczynały się przedrostkiem TBXL: tytył_strony. Powinno to ppoprawić czytelnośc i jednocześnie nie wprowadza zamieszania w atariki. Dodatkowo prośba do autorów stron, aby umieszczć na tych stronach tylko kod dotyczący TBXL, choć inne podstrony też by się przydały, dla ACTION! można by dać przedrostek ACTION!, a bez przedrostka pozostawić strony z przykładami w assemblerze. Dla rzadziej spotykanych języków (natywne C, Pascal, Forth itp) można zastosować nagłówek Inne: --Sikor 17:37, 26 maj 2010 (CEST)

A ja się nie zgadzam. Gry też powinny mieć przedrostek GRY:tytuł_strony? A dema? A co w takim razie z procedurami w asemblerze? Ogólnie ta strona jest dla mnie do usunięcia (nic do niej nie linkuje), a przykłady procedur powinny się znaleźć w Biblioteczce Kodera. Proszę o opinię pozostałych administratorów. --dely 21:19, 26 maj 2010 (CEST)
Ogólnie pomysł jest ciekawy, ale nie wiem, czy trzeba to włączać do "Biblioteki kodera" - dotąd obejmuje ona tylko przykłady w asemblerze, więc w celu dołączenia TBXL trzeba byłoby ją przeorganizować. Może więc na razie wystarczy zlinkować niniejsze hasło z "Biblioteczką kodera", póki nie wpadniemy na lepszy pomysł.
Sprawa druga, przedrostek. Jest to niezbyt szczęśliwy pomysł, bo komplikuje to sortowanie haseł w kategorii "Niezbędnik kodera" - wszystkie przykłady będą pod "T", co jest bez sensu, a żeby temu zapobiec, trzeba byłoby wpisywać oddzielny tytuł do sortowania po słowie "Kategoria:", i już widzę, jak wszyscy o tym pamiętają. Więc może lepszym pomysłem będzie rezygnacja z prefiksu, za to zaznaczanie języka na końcu hasła, np. "Wczytanie obrazka (TBXL)".
Sprawa trzecia, tytuł tego hasła. 1) dlaczego "Turbo Basic XL" piszemy tu inaczej niż w haśle Turbo BASIC XL? 2) Dlaczego nie nazywamy tego pełnym i gramatycznym tytułem "Programowanie w Turbo BASIC-u XL", tylko jakimś dziwnym ni to hasłem ni to bógwiczym. KMK 22:34, 26 maj 2010 (CEST)
Personal tools