Dyskusja:Programowanie w Turbo BASIC XL

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 15:37, 26 maj 2010
Sikor (Dyskusja | wkład)
(zapraszam do dyskusji)
← Previous diff
Wersja z dnia 19:19, 26 maj 2010
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Proponuję, aby strony zawierające przykładowy kod dla Turbo Basica XL zaczynały się przedrostkiem TBXL: tytył_strony. Powinno to ppoprawić czytelnośc i jednocześnie nie wprowadza zamieszania w atariki. Dodatkowo prośba do autorów stron, aby umieszczć na tych stronach tylko kod dotyczący TBXL, choć inne podstrony też by się przydały, dla ACTION! można by dać przedrostek ACTION!, a bez przedrostka pozostawić strony z przykładami w assemblerze. Dla rzadziej spotykanych języków (natywne C, Pascal, Forth itp) można zastosować nagłówek Inne: --[[Użytkownik:Sikor|Sikor]] 17:37, 26 maj 2010 (CEST) Proponuję, aby strony zawierające przykładowy kod dla Turbo Basica XL zaczynały się przedrostkiem TBXL: tytył_strony. Powinno to ppoprawić czytelnośc i jednocześnie nie wprowadza zamieszania w atariki. Dodatkowo prośba do autorów stron, aby umieszczć na tych stronach tylko kod dotyczący TBXL, choć inne podstrony też by się przydały, dla ACTION! można by dać przedrostek ACTION!, a bez przedrostka pozostawić strony z przykładami w assemblerze. Dla rzadziej spotykanych języków (natywne C, Pascal, Forth itp) można zastosować nagłówek Inne: --[[Użytkownik:Sikor|Sikor]] 17:37, 26 maj 2010 (CEST)
 +:A ja się nie zgadzam. Gry też powinny mieć przedrostek GRY:tytuł_strony? A dema? A co w takim razie z procedurami w asemblerze? Ogólnie ta strona jest dla mnie do usunięcia (nic do niej nie linkuje), a przykłady procedur powinny się znaleźć w Biblioteczce Kodera. Proszę o opinię pozostałych administratorów. --[[Użytkownik:Daniel Koźmiński|dely]] 21:19, 26 maj 2010 (CEST)

Wersja z dnia 19:19, 26 maj 2010

Proponuję, aby strony zawierające przykładowy kod dla Turbo Basica XL zaczynały się przedrostkiem TBXL: tytył_strony. Powinno to ppoprawić czytelnośc i jednocześnie nie wprowadza zamieszania w atariki. Dodatkowo prośba do autorów stron, aby umieszczć na tych stronach tylko kod dotyczący TBXL, choć inne podstrony też by się przydały, dla ACTION! można by dać przedrostek ACTION!, a bez przedrostka pozostawić strony z przykładami w assemblerze. Dla rzadziej spotykanych języków (natywne C, Pascal, Forth itp) można zastosować nagłówek Inne: --Sikor 17:37, 26 maj 2010 (CEST)

A ja się nie zgadzam. Gry też powinny mieć przedrostek GRY:tytuł_strony? A dema? A co w takim razie z procedurami w asemblerze? Ogólnie ta strona jest dla mnie do usunięcia (nic do niej nie linkuje), a przykłady procedur powinny się znaleźć w Biblioteczce Kodera. Proszę o opinię pozostałych administratorów. --dely 21:19, 26 maj 2010 (CEST)
Personal tools