Dyskusja:Programowanie w Turbo BASIC XL

From Atariki

Jump to: navigation, search

Proponuję, aby strony zawierające przykładowy kod dla Turbo Basica XL zaczynały się przedrostkiem TBXL: tytył_strony. Powinno to ppoprawić czytelnośc i jednocześnie nie wprowadza zamieszania w atariki. Dodatkowo prośba do autorów stron, aby umieszczć na tych stronach tylko kod dotyczący TBXL, choć inne podstrony też by się przydały, dla ACTION! można by dać przedrostek ACTION!, a bez przedrostka pozostawić strony z przykładami w assemblerze. Dla rzadziej spotykanych języków (natywne C, Pascal, Forth itp) można zastosować nagłówek Inne: --Sikor 17:37, 26 maj 2010 (CEST)

A ja się nie zgadzam. Gry też powinny mieć przedrostek GRY:tytuł_strony? A dema? A co w takim razie z procedurami w asemblerze? Ogólnie ta strona jest dla mnie do usunięcia (nic do niej nie linkuje), a przykłady procedur powinny się znaleźć w Biblioteczce Kodera. Proszę o opinię pozostałych administratorów. --dely 21:19, 26 maj 2010 (CEST)
Ogólnie pomysł jest ciekawy, ale nie wiem, czy trzeba to włączać do "Biblioteki kodera" - dotąd obejmuje ona tylko przykłady w asemblerze, więc w celu dołączenia TBXL trzeba byłoby ją przeorganizować. Może więc na razie wystarczy zlinkować niniejsze hasło z "Biblioteczką kodera", póki nie wpadniemy na lepszy pomysł.
Sprawa druga, przedrostek. Jest to niezbyt szczęśliwy pomysł, bo komplikuje to sortowanie haseł w kategorii "Niezbędnik kodera" - wszystkie przykłady będą pod "T", co jest bez sensu, a żeby temu zapobiec, trzeba byłoby wpisywać oddzielny tytuł do sortowania po słowie "Kategoria:", i już widzę, jak wszyscy o tym pamiętają. Więc może lepszym pomysłem będzie rezygnacja z prefiksu, za to zaznaczanie języka na końcu hasła, np. "Wczytanie obrazka (TBXL)".
Sprawa trzecia, tytuł tego hasła. 1) dlaczego "Turbo Basic XL" piszemy tu inaczej niż w haśle Turbo BASIC XL? 2) Dlaczego nie nazywamy tego pełnym i gramatycznym tytułem "Programowanie w Turbo BASIC-u XL", tylko jakimś dziwnym ni to hasłem ni to bógwiczym. KMK 22:34, 26 maj 2010 (CEST)
Stąd poprzestałem na 2 przykładach. Co do zaznaczenia języka na końcu hasła: tak, to może być wyjście. Oki, może być biblioteczka kodera, a może po prostu nowa kategoria: biblioteczka kodera TBXL na przykład? Wtedy wiadomo, o jaki język chodzi. Co do tytułu - może rzeczywiście należy go poprawić.

Wypowiedź Delego: jak dla mnie nie nalezy tego usuwać, aby linki były w jednym miejscu. Dlaczego Biblioteka Kodera ma dotyczyć tylko assemblera? Innym językom programowania też się coś należy. Oczywiście kwestia organizacji tego jest do omówienia, stąd od razu założyłem dyskusję.--Sikor 23:12, 26 maj 2010 (CEST)

Personal tools