Dyskusja:Video Interface

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 15:04, 19 wrz 2006
Pirx (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 16:07, 14 sty 2007
Seban (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 6: Linia 6:
Tam byl SCART czy chinche? Bo ja pamietam (jak przez mgle) tylko kabelek SIO. Przydalyby sie zdjecia. Tam byl SCART czy chinche? Bo ja pamietam (jak przez mgle) tylko kabelek SIO. Przydalyby sie zdjecia.
 +
 +VIF ma złącze SCART oraz kabel SIO. Do egzemplarza który posiadam dorobiłem gniazdo chinch pod które połączyłem sygnał VideoIn ze złącza SCART. Każdy z VIF-ów miał wejście i wyjście video. Nie sądzę abyśmy posiadali jakiś prototyp. Nawet w instrukcji jest to opisane iż VIF umożliwia nakładanie dowolnego obrazy na obraz TV. Ponieważ obraz TV miał 312 linii a VIF mógł wygenerować chyba max 256, podawało się offset od której linii VIF ma zacząć nakładanie i ile linii ma nakładać ze swojego ramu. --[[Użytkownik:Seban|Seban/SLIGHT]] 16:07, 14 sty 2007 (UTC)

Wersja z dnia 16:07, 14 sty 2007

O ile pamiętam, to zdanie "Możliwość nakładania na sygnał wizyjny obrazów lub napisów generowanych przez komputer" nie jest prawdziwe - Video Interface to był tylko digitizer obrazu TV, nie miał funkcji genlocka.

Hej! Jak najbardziej VIF miał możliwość nakładania swojego obrazu na obraz TV. Można było nałożyć sobie dowolny obrazek w 15 odcieniach na wejściowy sygnał video... ZTCP to przy wartości 0x00, mieliśmy przeźroczystość :) czyli 1-bitowy alpha channel :) --Seban/SLIGHT 15:51, 19 wrz 2006 (CEST)

Czyli mial wejscie i wyjscie video? Moze to byl jakis prototyp?

Tam byl SCART czy chinche? Bo ja pamietam (jak przez mgle) tylko kabelek SIO. Przydalyby sie zdjecia.

VIF ma złącze SCART oraz kabel SIO. Do egzemplarza który posiadam dorobiłem gniazdo chinch pod które połączyłem sygnał VideoIn ze złącza SCART. Każdy z VIF-ów miał wejście i wyjście video. Nie sądzę abyśmy posiadali jakiś prototyp. Nawet w instrukcji jest to opisane iż VIF umożliwia nakładanie dowolnego obrazy na obraz TV. Ponieważ obraz TV miał 312 linii a VIF mógł wygenerować chyba max 256, podawało się offset od której linii VIF ma zacząć nakładanie i ile linii ma nakładać ze swojego ramu. --Seban/SLIGHT 16:07, 14 sty 2007 (UTC)

Personal tools