Dyskusja użytkownika:Daniel Koźmiński

From Atariki

Jump to: navigation, search

Atariki a Wikipedia

Witam serdecznie.

Jestem jednym z uczestników projektów Stowarzyszenia Wikimedia, w tym najczęściej Wikipedii. Cieszy mnie istnienie tematycznego serwisu, lecz martwi pewna kwestia. Otóż nazwa Wikipedia jest zastrzeżona przez Stowarzyszenie Wikimedia - posługiwanie się nią narusza dobra projektów. Byłbym więc wdzięczny za ustosunkowanie się do kwestii, którą po moim zapytaniu o logo i nazwę "Wikipedia" otrzymałem od Łukasza "TORa" Garczewskiego - Prezesa Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Kwestię nazwy "Wikipedia", która widnieje na Waszej stronie głównej jako "Wikipedia atart area" uzupełniłbym o zapytanie o licencję, na której udostępniane są materiały serwisu - podanie na stronie głównej linku do "Poradnika Autora Wikipedii" jest już działaniem niezbyt zdrowym, poza tym serwis nie deklaruje zgodności materiałów z licencją GFDL, co jest zasadą Wikipedii.

W razie pytań, proszę o kontakt ze mną (deklaruję pośrednictwo w wymianie informacji) - wpedzich(at)wo(dot)pl, pozostawienie wiadomości na mojej stronie dyskusji w Wikipedii (link), lub o bezpośredni kontakt ze Stowarzyszeniem link).

Pozdrawiam,

Wojciech Pędzich

Z góry przepraszam za zabieranie głosu być może w prywatnej dyskusji, niemniej jako współautor projektu atariki mam pewne prawo do wypowiedzi, tym bardziej ze sprawa budzi wątpliwości.Pomijając kwestię 'zastrzeżeń' oraz 'naruszania dóbr' mam pytanie: Większość słów 'wikipedia' dodaje już samo oprogramowanie (mediawiki),na przyklad w stopce. 'nasze' linki łatwo usunąć, tych 'autogenerowanych' już niekoniecznie.Czy to oznacza że mamy zaprzestać używania ogólniedostępnego dla każdego oprogramowania? Mikey 17:50, 27 lut 2007 (CET)
Witam Wojciechu! Więcej niż Mikey mądrego nie napiszę. Co prawda mam wątpliwości, gdzie jest napisane (proszę o podanie źródła), że NIE WOLNO, bądź niezdrowo jest linkować do Wikipedii, ale w porządku - link usunięto. Usunęliśmy także zwrot "atari.area Wikipedia" - fakt, nie był zbyt fortunny. Natomiast jako uczestnika projektów Stowarzyszenia Wikimedia[c][tm][r] zapraszam Ciebie do wypełnienia zawartości linku "O Wikipedii", który znajduje się w stopce - z pewnością nikt nie zrobi tego rzetelniej od Ciebie.--dely 20:12, 27 lut 2007 (CET)
Personal tools