Equalizer

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 00:34, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 08:55, 9 lip 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-W znaczeniu demoscenowym, graficzne zobrazowanie odgrywanego dźwięku (najczęściej w postaci kolorowych "słupków", dynamicznie reagujących na aktualną głośność muzyki/odgłosu). Postrzegany jest jako dodatkowy element 'ozdobny' w niektórych demach i programach, co objawia się czasem humorystyczną prośbą o wstawienie gdzieś jeszcze jakiegoś "equalizera" (czyli dodatkowej, nie tak bardzo potrzebnej, atrakcji).+{{grafr|Muff-eq.png}}
 + 
 +W znaczeniu demoscenowym, graficzne zobrazowanie odgrywanego dźwięku (najczęściej w postaci kolorowych "słupków", dynamicznie reagujących na aktualną głośność muzyki/odgłosu). Postrzegany jest jako dodatkowy element 'ozdobny' w niektórych demach i programach, co objawia się czasem humorystyczną prośbą o wstawienie gdzieś jeszcze jakiegoś "equalizera" (czyli dodatkowej, nie tak bardzo potrzebnej, atrakcji). Equalizery były popularne w demach po 1990 r. oraz popularnych edytorach muzycznych (np. [[Chaos Music Composer]], [[Music ProTracker]]), obecnie jako dodatkowy efekt, są "na wymarciu".
 + 
[[Kategoria:Glosariusz]] [[Kategoria:Glosariusz]]

Wersja z dnia 08:55, 9 lip 2006

Grafika:Muff-eq.png

W znaczeniu demoscenowym, graficzne zobrazowanie odgrywanego dźwięku (najczęściej w postaci kolorowych "słupków", dynamicznie reagujących na aktualną głośność muzyki/odgłosu). Postrzegany jest jako dodatkowy element 'ozdobny' w niektórych demach i programach, co objawia się czasem humorystyczną prośbą o wstawienie gdzieś jeszcze jakiegoś "equalizera" (czyli dodatkowej, nie tak bardzo potrzebnej, atrakcji). Equalizery były popularne w demach po 1990 r. oraz popularnych edytorach muzycznych (np. Chaos Music Composer, Music ProTracker), obecnie jako dodatkowy efekt, są "na wymarciu".

Personal tools