FAQ

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:50, 1 gru 2005
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(F znaczy Frequently, usunięto jedno niepotrzebne IMO QA.)
← Previous diff
Wersja z dnia 12:59, 1 gru 2005
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-= Pierwsze z zadawanych pytań =+'''Zanim''' zaczniesz gdziekolwiek zadawć pytania (forum atari.area, IRC, dyskusja w atariki), przejrzyj '''uważnie''' tą stronę oraz znajdujące się na niej linki, czy aby napewno nie ma gdzieś odpowiedzi na twoje pytanie.
-Zanim zaczniesz gdziekolwiek zadawć pytania (forum atari.area, IRC, dyskusja w atariki), przejrzyj uważnie tą stronę oraz znajdujące się na niej linki, czy aby napewno nie ma gdzieś odpowiedzi na twoje pytanie.+== Emulacja ==
 + 
 +==== Co to jest plik .xex? ====
 +Jest to normalny plik wykonywalny dla Atari (np. COM lub EXE), ze zmienionym rozszerzeniem. Podyktowane jest to skojarzeniami plików w np. Windows.
 + 
 +==== Jak wgrać plik .xex do emulatora Atari800Win? ====
 +Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem.
 + 
 +==== Co to jest plik .atr ====
 +Jest to obraz dyskietki 5.25 (lub partycji dysku twardego). [[ATR|Więcej]].
 + 
 +==== Jak wgrać plik .atr do emulatora Atari800Win ====
 +Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem. Ewentualnie naciśnij w emulatorze ALT+F1 i wskaż lokalizację pliku ATR. Następnie naciśnij SHIFT+F5, co spowoduje zimny reset emulowanego Atari.
 + 
 +== Inne ==
==== Co znaczy FAQ? ==== ==== Co znaczy FAQ? ====

Wersja z dnia 12:59, 1 gru 2005

Zanim zaczniesz gdziekolwiek zadawć pytania (forum atari.area, IRC, dyskusja w atariki), przejrzyj uważnie tą stronę oraz znajdujące się na niej linki, czy aby napewno nie ma gdzieś odpowiedzi na twoje pytanie.

Spis treści

Emulacja

Co to jest plik .xex?

Jest to normalny plik wykonywalny dla Atari (np. COM lub EXE), ze zmienionym rozszerzeniem. Podyktowane jest to skojarzeniami plików w np. Windows.

Jak wgrać plik .xex do emulatora Atari800Win?

Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem.

Co to jest plik .atr

Jest to obraz dyskietki 5.25 (lub partycji dysku twardego). Więcej.

Jak wgrać plik .atr do emulatora Atari800Win

Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem. Ewentualnie naciśnij w emulatorze ALT+F1 i wskaż lokalizację pliku ATR. Następnie naciśnij SHIFT+F5, co spowoduje zimny reset emulowanego Atari.

Inne

Co znaczy FAQ?

Jest to skrót od angielskich słów Frequently Asked Questions (Najczęściej Zadawane Pytania).Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools