FAQ

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:59, 1 gru 2005
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 13:02, 1 gru 2005
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(Przykładowe pytania.)
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
== Emulacja == == Emulacja ==
-==== Co to jest plik .xex? ====+'''Q: Co to jest plik .xex?'''<br>
-Jest to normalny plik wykonywalny dla Atari (np. COM lub EXE), ze zmienionym rozszerzeniem. Podyktowane jest to skojarzeniami plików w np. Windows.+A: Jest to normalny plik wykonywalny dla Atari (np. COM lub EXE), ze zmienionym rozszerzeniem. Podyktowane jest to skojarzeniami plików w np. Windows.
-==== Jak wgrać plik .xex do emulatora Atari800Win? ====+'''Q: Jak wgrać plik .xex do emulatora Atari800Win?'''<br>
-Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem.+A: Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem.
-==== Co to jest plik .atr ====+'''Q: Co to jest plik .atr'''<br>
-Jest to obraz dyskietki 5.25 (lub partycji dysku twardego). [[ATR|Więcej]].+A: Jest to obraz dyskietki 5.25 (lub partycji dysku twardego). [[ATR|Więcej]].
-==== Jak wgrać plik .atr do emulatora Atari800Win ====+'''Q: Jak wgrać plik .atr do emulatora Atari800Win'''<br>
-Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem. Ewentualnie naciśnij w emulatorze ALT+F1 i wskaż lokalizację pliku ATR. Następnie naciśnij SHIFT+F5, co spowoduje zimny reset emulowanego Atari.+A: Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem. Ewentualnie naciśnij w emulatorze ALT+F1 i wskaż lokalizację pliku ATR. Następnie naciśnij SHIFT+F5, co spowoduje zimny reset emulowanego Atari.
== Inne == == Inne ==
-==== Co znaczy FAQ? ====+'''Q: Co znaczy FAQ?'''<br>
-Jest to skrót od angielskich słów Frequently Asked Questions (Najczęściej Zadawane Pytania).+A: Jest to skrót od angielskich słów Frequently Asked Questions (Najczęściej Zadawane Pytania).
{{stub}} {{stub}}

Wersja z dnia 13:02, 1 gru 2005

Zanim zaczniesz gdziekolwiek zadawć pytania (forum atari.area, IRC, dyskusja w atariki), przejrzyj uważnie tą stronę oraz znajdujące się na niej linki, czy aby napewno nie ma gdzieś odpowiedzi na twoje pytanie.

Emulacja

Q: Co to jest plik .xex?
A: Jest to normalny plik wykonywalny dla Atari (np. COM lub EXE), ze zmienionym rozszerzeniem. Podyktowane jest to skojarzeniami plików w np. Windows.

Q: Jak wgrać plik .xex do emulatora Atari800Win?
A: Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem.

Q: Co to jest plik .atr
A: Jest to obraz dyskietki 5.25 (lub partycji dysku twardego). Więcej.

Q: Jak wgrać plik .atr do emulatora Atari800Win
A: Jeśli jest skojarzony z tym emulatorem po prostu dwa razy kliknij jego ikonę. Jeśli nie jest spróbój przeciągnąć go na okno z emulatorem. Ewentualnie naciśnij w emulatorze ALT+F1 i wskaż lokalizację pliku ATR. Następnie naciśnij SHIFT+F5, co spowoduje zimny reset emulowanego Atari.

Inne

Q: Co znaczy FAQ?
A: Jest to skrót od angielskich słów Frequently Asked Questions (Najczęściej Zadawane Pytania).Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools