Fred (L.K. Avalon)

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 07:31, 23 sie 2005
Jellonek (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 12:58, 23 sie 2005
Krótki (Dyskusja | wkład)
(zmiana kategorii, bo nauczyłem się o podkategoriach :])
Next diff →
Linia 10: Linia 10:
Na potrzeby Zachodu przetłumaczono grę na angielski, dodano muzykę (autorstwa [[Janusz Pelc|Pelca]], napisaną w jego nowym programie [[Chaos Music Composer]]), poprawiono grafikę i zmodyfikowano poziomy (dzięki czemu gra stała się łatwiejsza). Ulepszoną wersję sprzedawano od tej pory także w Polsce, oczywiście w polskiej wersji. Nowa odsłona została nieoficjalnie nazwana "Fred II" w celu odróżnienia jej od oryginalnej wersji. Na potrzeby Zachodu przetłumaczono grę na angielski, dodano muzykę (autorstwa [[Janusz Pelc|Pelca]], napisaną w jego nowym programie [[Chaos Music Composer]]), poprawiono grafikę i zmodyfikowano poziomy (dzięki czemu gra stała się łatwiejsza). Ulepszoną wersję sprzedawano od tej pory także w Polsce, oczywiście w polskiej wersji. Nowa odsłona została nieoficjalnie nazwana "Fred II" w celu odróżnienia jej od oryginalnej wersji.
-[[Kategoria:Atari 8-bit]]+[[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]]
-[[Kategoria:Gry]]+
[[Kategoria:Gry platformowe]] [[Kategoria:Gry platformowe]]
[[Kategoria:Gry zręcznościowe]] [[Kategoria:Gry zręcznościowe]]

Wersja z dnia 12:58, 23 sie 2005

Grafika:Fred.png

Fred - jeden z największych hitów wyprodukowanych przez L.K. Avalon na Atari XL/XE.

Autorem gry jest Mirosław Liminowicz, grafikę robili Janusz Pelc i Marek Siewior. Wydało ją L.K. Avalon w kompilacji z grą "Misja" w 1990 roku (nr serii AC/AD 00290).

Gra jest przedstawicielem rzadko goszczącego na małym Atari gatunku platformówek w stylu "Super Mario Bros.", w których celem gracza jest ciągłe podążanie w prawo. Tym bardziej należy się temu tytułowi miejsce w pamięci.

Gra była na tyle dopracowana, że w 1991 roku zachodni dystrybutor Zeppelin Games zdecydował się zakupić od Avalonu licencję na sprzedaż "Freda" i "Misji" na terenie Wielkiej Brytanii i innych krajów objętych siecią dystrybucyjną tej firmy.

Na potrzeby Zachodu przetłumaczono grę na angielski, dodano muzykę (autorstwa Pelca, napisaną w jego nowym programie Chaos Music Composer), poprawiono grafikę i zmodyfikowano poziomy (dzięki czemu gra stała się łatwiejsza). Ulepszoną wersję sprzedawano od tej pory także w Polsce, oczywiście w polskiej wersji. Nowa odsłona została nieoficjalnie nazwana "Fred II" w celu odróżnienia jej od oryginalnej wersji.

Personal tools