FujiNet

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:01, 26 mar 2021
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 22:03, 26 mar 2021
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-{{imgfrext|https://fujinet.online/wp-content/uploads/2020/05/FujiNet-Vertical-Family-1024x467.jpg}}+{{imgfrext|https://fujinet.online/wp-content/uploads/2020/07/FujiNet-1.0-Diagram-600x750.png}}
- +<br>
- #FujiNet (wcześniej znany jako #AtariWiFi) jest adapterem sieciowym, który podłącza się do portu SIO (Peripheral) w 8-bitowym systemie Atari. Obecnie (od Rev3) składa się z urządzenia NodeMCU 1.0 dołączonego do płyty interfejsu, która elektrycznie dołącza NodeMCU do magistrali SIO i zapewnia potrzebne złącza SIO.+'''FujiNet''' (wcześniej znany jako #AtariWiFi) jest adapterem sieciowym, który podłącza się do portu SIO (Peripheral) w 8-bitowym systemie Atari. Obecnie (od Rev3) składa się z urządzenia NodeMCU 1.0 dołączonego do płyty interfejsu, która elektrycznie dołącza NodeMCU do magistrali SIO i zapewnia potrzebne złącza SIO.
Co to zapewnia? Co to zapewnia?
Planuje się, że #FujiNet zapewni następującą funkcjonalność: Planuje się, że #FujiNet zapewni następującą funkcjonalność:
- "D:" Emulacja, do wirtualnego montowania, odczytu i zapisu obrazów dysków ATR poprzez protokół zapożyczony od społeczności Spectranet o nazwie TNFS.+* Emulacja "D:", do wirtualnego montowania, odczytu i zapisu obrazów dysków ATR poprzez protokół zapożyczony od społeczności Spectranet o nazwie TNFS.
- "R:" Emulacja, poprzez POLL handler typu 1, w celu zapewnienia wirtualnego modemu Wi-Fi do użytku z istniejącymi programami komunikacyjnymi, takimi jak Ice-T, BobTerm, AMODEM i PLATOTERM.+* Emulacja "R:", poprzez POLL handler typu 1, w celu zapewnienia wirtualnego modemu Wi-Fi do użytku z istniejącymi programami komunikacyjnymi, takimi jak Ice-T, BobTerm, AMODEM i PLATOTERM.
- "N:" Nowe urządzenie do nawiązywania komunikacji TCP i UDP z innymi hostami, jak również do sterowania adapterem (ustawianie konfiguracji, montowanie obrazów, itp.).+* Nowe urządzenie "N:" do nawiązywania komunikacji TCP i UDP z innymi hostami, jak również do sterowania adapterem (ustawianie konfiguracji, montowanie obrazów, itp.).
- Większa funkcjonalność, która będzie dostępna w przyszłych aktualizacjach over-the-air (OTA) oprogramowania sprzętowego, np. drukowanie IPP.+* Większa funkcjonalność, która będzie dostępna w przyszłych aktualizacjach over-the-air (OTA) oprogramowania sprzętowego, np. drukowanie IPP.
Urządzenie powstało w okolicach 2020 roku, jest nadal rozwijane. Urządzenie powstało w okolicach 2020 roku, jest nadal rozwijane.
-<br>+ 
-{{imgfrext|https://fujinet.online/wp-content/uploads/2020/07/FujiNet-1.0-Diagram-600x750.png}}+ 
== Linki == == Linki ==

Wersja z dnia 22:03, 26 mar 2021

FujiNet-1.0-Diagram-600x750.png


FujiNet (wcześniej znany jako #AtariWiFi) jest adapterem sieciowym, który podłącza się do portu SIO (Peripheral) w 8-bitowym systemie Atari. Obecnie (od Rev3) składa się z urządzenia NodeMCU 1.0 dołączonego do płyty interfejsu, która elektrycznie dołącza NodeMCU do magistrali SIO i zapewnia potrzebne złącza SIO.

Co to zapewnia? Planuje się, że #FujiNet zapewni następującą funkcjonalność:

  • Emulacja "D:", do wirtualnego montowania, odczytu i zapisu obrazów dysków ATR poprzez protokół zapożyczony od społeczności Spectranet o nazwie TNFS.
  • Emulacja "R:", poprzez POLL handler typu 1, w celu zapewnienia wirtualnego modemu Wi-Fi do użytku z istniejącymi programami komunikacyjnymi, takimi jak Ice-T, BobTerm, AMODEM i PLATOTERM.
  • Nowe urządzenie "N:" do nawiązywania komunikacji TCP i UDP z innymi hostami, jak również do sterowania adapterem (ustawianie konfiguracji, montowanie obrazów, itp.).
  • Większa funkcjonalność, która będzie dostępna w przyszłych aktualizacjach over-the-air (OTA) oprogramowania sprzętowego, np. drukowanie IPP.

Urządzenie powstało w okolicach 2020 roku, jest nadal rozwijane.



Linki


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools