Glenn the 5200Man

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 23:54, 29 lis 2023
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 23:56, 29 lis 2023
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Glenn Botts - amerykański [[cracker]], znany z działania na 8-bitowym Atari. Zmarł w listopadzie 2022 roku na atak serca. Glenn Botts - amerykański [[cracker]], znany z działania na 8-bitowym Atari. Zmarł w listopadzie 2022 roku na atak serca.
-Glenn był prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych ówcześnie crakerów oprogramowania Atari, ponieważ miał wyjątkową specjalność. Większość piratów usuwała ochronę kopii z oprogramowania, dzięki czemu była możliwa do kopiowania i można go udostępnić za darmo. Glenn's Skill z kolei "przerabiał" gry z systemu Atari 5200 i przekształcanie ich, aby działali na 8-bitowych komputerach Atari. Wiele gier stworzonych dla Atari 5200 nie zostało wydanych dla 8-bitowych komputerów, więc istnienie konwersji systemu Glenna miało unikalny efekt tworzenia gier dla komputerów Atari, które w innym przypadku nie istniałyby.+Glenn był prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych ówcześnie crakerów oprogramowania Atari, ponieważ miał wyjątkową "specjalizację". Większość piratów usuwała ochronę kopii z oprogramowania, dzięki czemu była możliwa do kopiowania i można go udostępnić za darmo. Glenn's Skill z kolei "przerabiał" gry z systemu Atari 5200 i przekształcanie ich, aby działali na 8-bitowych komputerach Atari. Wiele gier stworzonych dla Atari 5200 nie zostało wydanych dla 8-bitowych komputerów, więc istnienie konwersji systemu Glenna miało unikalny efekt tworzenia gier dla komputerów Atari, które w innym przypadku nie istniałyby.
Atari 5200 było bardzo podobne pod względem architektury do komputerów Atari, ale nie w 100% kompatybilne - cartridge z A5200 fizycznie nie pasowału do komputerów Atari. Ponadto joysticki były inne i 5200 korzystało z analogowych joysticków. Atari 5200 było bardzo podobne pod względem architektury do komputerów Atari, ale nie w 100% kompatybilne - cartridge z A5200 fizycznie nie pasowału do komputerów Atari. Ponadto joysticki były inne i 5200 korzystało z analogowych joysticków.

Wersja z dnia 23:56, 29 lis 2023

Glenn Botts - amerykański cracker, znany z działania na 8-bitowym Atari. Zmarł w listopadzie 2022 roku na atak serca. Glenn był prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych ówcześnie crakerów oprogramowania Atari, ponieważ miał wyjątkową "specjalizację". Większość piratów usuwała ochronę kopii z oprogramowania, dzięki czemu była możliwa do kopiowania i można go udostępnić za darmo. Glenn's Skill z kolei "przerabiał" gry z systemu Atari 5200 i przekształcanie ich, aby działali na 8-bitowych komputerach Atari. Wiele gier stworzonych dla Atari 5200 nie zostało wydanych dla 8-bitowych komputerów, więc istnienie konwersji systemu Glenna miało unikalny efekt tworzenia gier dla komputerów Atari, które w innym przypadku nie istniałyby. Atari 5200 było bardzo podobne pod względem architektury do komputerów Atari, ale nie w 100% kompatybilne - cartridge z A5200 fizycznie nie pasowału do komputerów Atari. Ponadto joysticki były inne i 5200 korzystało z analogowych joysticków.

W 2015 roku Glenn udzielił wywiadu o swojej twórczości w podcaście Kaya Savetz'a.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools