Glenn the 5200 Man

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 09:48, 1 gru 2023
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Krótki (Dyskusja | wkład)
(ortografia)
Linia 3: Linia 3:
Atari 5200 było bardzo podobne pod względem architektury do komputerów Atari, ale jednak nie w 100% kompatybilne z nimi, np. cartridge z A5200 fizycznie nie pasowały do komputerów Atari. Ponadto joysticki były innego typu. Atari 5200 było bardzo podobne pod względem architektury do komputerów Atari, ale jednak nie w 100% kompatybilne z nimi, np. cartridge z A5200 fizycznie nie pasowały do komputerów Atari. Ponadto joysticki były innego typu.
-W 2015 roku Glenn udzielił wywiadu o swojej twórczości, który później został opublikowany jako [https://www.youtube.com/watch?v=_D-2ep2DMGQ podcast] Kaya Savetz'a.+W 2015 roku Glenn udzielił wywiadu o swojej twórczości, który później został opublikowany jako [https://www.youtube.com/watch?v=_D-2ep2DMGQ podcast] Kaya Savetza.
== Linki == == Linki ==

Aktualna wersja

Glenn Botts - amerykański cracker, znany z działania na 8-bitowym Atari w latach 80. XX wieku. Zmarł w listopadzie 2022 roku na atak serca. Glenn był prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych ówcześnie crackerów oprogramowania Atari, ponieważ miał wyjątkową "specjalizację". Większość piratów usuwała zabezpieczenia z programów, dzięki czemu były one możliwe do kopiowania i udostępnianiania za darmo. Glenn z kolei "przerabiał" gry z konsoli Atari 5200 i przygotowywał je tak, aby działały na 8-bitowych komputerach Atari. Wiele gier stworzonych dla Atari 5200 nie zostało wydanych dla 8-bitowych komputerów więc istnienie "konwersji" Glenna miało unikalny rezultat w postaci nowych gier dla komputerów Atari, które w innym przypadku nie istniałyby (np. gra "Gremlins"). Atari 5200 było bardzo podobne pod względem architektury do komputerów Atari, ale jednak nie w 100% kompatybilne z nimi, np. cartridge z A5200 fizycznie nie pasowały do komputerów Atari. Ponadto joysticki były innego typu.

W 2015 roku Glenn udzielił wywiadu o swojej twórczości, który później został opublikowany jako podcast Kaya Savetza.

Linki

Personal tools