Graph2Font

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:44, 6 mar 2011
Tebe (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 11:46, 6 mar 2011
Tebe (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-{{grafr|G2f_screen.gif}} 
Na początku program miał służyć tylko do zamiany grafiki Atarowskiej na znaki. Z czasem rozrósł się i wzbogacił o nowe możliwości, takie jak: dodawanie 5-go koloru, [[Player/Missile Graphics|grafika graczy i pocisków]], zmiany koloru w rastrze, zmiany koloru co linię, zmiany trybu graficznego co wiersz i w rastrze. W obecnej formie G2F umożliwia stworzenie mocno podkolorowanej grafiki bez użycia [[interlace|interlace'u]]. Przykładowe obrazki, jak i instrukcję w języku polskim oraz w angielskim (przetłumaczył [[Dracon]] i [[Miker]]) można znaleźć na stronie projektu [http://g2f.atari8.info Graph2Font]. Na początku program miał służyć tylko do zamiany grafiki Atarowskiej na znaki. Z czasem rozrósł się i wzbogacił o nowe możliwości, takie jak: dodawanie 5-go koloru, [[Player/Missile Graphics|grafika graczy i pocisków]], zmiany koloru w rastrze, zmiany koloru co linię, zmiany trybu graficznego co wiersz i w rastrze. W obecnej formie G2F umożliwia stworzenie mocno podkolorowanej grafiki bez użycia [[interlace|interlace'u]]. Przykładowe obrazki, jak i instrukcję w języku polskim oraz w angielskim (przetłumaczył [[Dracon]] i [[Miker]]) można znaleźć na stronie projektu [http://g2f.atari8.info Graph2Font].
Na forum [[AtariAge]] zaś prowadzona jest międzynarodowa (!) [http://www.atariage.com/forums/viewtopic.php?t=34916 dyskusja] o tym programie. Na forum [[AtariAge]] zaś prowadzona jest międzynarodowa (!) [http://www.atariage.com/forums/viewtopic.php?t=34916 dyskusja] o tym programie.

Wersja z dnia 11:46, 6 mar 2011

Na początku program miał służyć tylko do zamiany grafiki Atarowskiej na znaki. Z czasem rozrósł się i wzbogacił o nowe możliwości, takie jak: dodawanie 5-go koloru, grafika graczy i pocisków, zmiany koloru w rastrze, zmiany koloru co linię, zmiany trybu graficznego co wiersz i w rastrze. W obecnej formie G2F umożliwia stworzenie mocno podkolorowanej grafiki bez użycia interlace'u. Przykładowe obrazki, jak i instrukcję w języku polskim oraz w angielskim (przetłumaczył Dracon i Miker) można znaleźć na stronie projektu Graph2Font. Na forum AtariAge zaś prowadzona jest międzynarodowa (!) dyskusja o tym programie.


Zobacz też

Personal tools