Hades

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:52, 9 mar 2006
Piotrv (Dyskusja | wkład)
(lekkie rozwinięcie, polskie, literówka)
← Previous diff
Wersja z dnia 19:53, 9 mar 2006
Piotrv (Dyskusja | wkład)
(i jeszcze jedna)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Hades to komputer zgodny z [[TOS]], a produkowany przez '''Medusa Computer Systems'''. Można na nim uruchomić systemy: [[MiNT]], [[MagiC]], [[Geneva]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/NetBSD NetBSD], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux Linux]. Hades to komputer zgodny z [[TOS]], a produkowany przez '''Medusa Computer Systems'''. Można na nim uruchomić systemy: [[MiNT]], [[MagiC]], [[Geneva]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/NetBSD NetBSD], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux Linux].
-W zależności od konfiguracji komputer był wyposażony w procesor [[MC68040]] lub [[MC68060]], 32 MB [[RAM]] z możliwością rozbudowy do 1GB, 4 sloty PCI oraz kartę graficzną [[ATI]] Rage Pro z 8MB RAM. Maszyna była sprzedwawana z klawiaturą PC i myszą zgodną z Atari. Ze wzeględu na przestarzały standard producent nie wyposażył Hades'a w możliwość obsługi drukarek zgodnych ze standardem Atari.+W zależności od konfiguracji komputer był wyposażony w procesor [[MC68040]] lub [[MC68060]], 32 MB [[RAM]] z możliwością rozbudowy do 1GB, 4 sloty PCI oraz kartę graficzną [[ATI]] Rage Pro z 8MB RAM. Maszyna była sprzedawana z klawiaturą PC i myszą zgodną z Atari. Ze wzeględu na przestarzały standard producent nie wyposażył Hades'a w możliwość obsługi drukarek zgodnych ze standardem Atari.

Wersja z dnia 19:53, 9 mar 2006

Hades to komputer zgodny z TOS, a produkowany przez Medusa Computer Systems. Można na nim uruchomić systemy: MiNT, MagiC, Geneva, NetBSD, Linux. W zależności od konfiguracji komputer był wyposażony w procesor MC68040 lub MC68060, 32 MB RAM z możliwością rozbudowy do 1GB, 4 sloty PCI oraz kartę graficzną ATI Rage Pro z 8MB RAM. Maszyna była sprzedawana z klawiaturą PC i myszą zgodną z Atari. Ze wzeględu na przestarzały standard producent nie wyposażył Hades'a w możliwość obsługi drukarek zgodnych ze standardem Atari.


Hades.jpg

Zobacz także

  • Hades - strona producenta
  • AssemSoft sterowniki, lista użytkowników, przydatne informacje

Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools