Hobgoblin

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 14:59, 2 mar 2010
KMK (Dyskusja | wkład)
(takich haseł na razie nie przewidujemy)
← Previous diff
Aktualna wersja
Mikey (Dyskusja | wkład)
(typo)
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Hobgoblin.gif}} {{grafr|Hobgoblin.gif}}
-'''"Hobgoblin"''' to gra zręcznościowa napisana przez Davida Parsonsa, wydana w 1990 roku przez [[Atlantis Software]] m.in. na BBC Micro, Commodore 64, Amstrada CPC i ZX Spectrum. Jest to imitacja popularnej w latach 80. XX w. gry [[Ghost 'N Goblins]].+'''"Hobgoblin"''' to gra zręcznościowa napisana przez Davida Parsonsa, wydana w 1990 roku przez [[Atlantis Software]] m.in. na BBC Micro, Commodore 64, Amstrada CPC i ZX Spectrum. Jest to imitacja popularnej w latach 80. XX w. gry [[Ghosts 'N Goblins]].
W 2008 roku gra doczekała się wersji na [[Atari 8-bit]]. Za zgodą autora oryginału, [[Xxl]] skonwertował wersję z BBC Micro, przy okazji optymalizując jej kod. Gra została wzbogacona o obrazki autorstwa [[Kaz]]a oraz o muzykę i dźwięki dodane przez [[stRing]]a, i wydana przez [[GR8 Software]]. Premiera miała miejsce w Halloween. W 2008 roku gra doczekała się wersji na [[Atari 8-bit]]. Za zgodą autora oryginału, [[Xxl]] skonwertował wersję z BBC Micro, przy okazji optymalizując jej kod. Gra została wzbogacona o obrazki autorstwa [[Kaz]]a oraz o muzykę i dźwięki dodane przez [[stRing]]a, i wydana przez [[GR8 Software]]. Premiera miała miejsce w Halloween.

Aktualna wersja

Grafika:Hobgoblin.gif

"Hobgoblin" to gra zręcznościowa napisana przez Davida Parsonsa, wydana w 1990 roku przez Atlantis Software m.in. na BBC Micro, Commodore 64, Amstrada CPC i ZX Spectrum. Jest to imitacja popularnej w latach 80. XX w. gry Ghosts 'N Goblins.

W 2008 roku gra doczekała się wersji na Atari 8-bit. Za zgodą autora oryginału, Xxl skonwertował wersję z BBC Micro, przy okazji optymalizując jej kod. Gra została wzbogacona o obrazki autorstwa Kaza oraz o muzykę i dźwięki dodane przez stRinga, i wydana przez GR8 Software. Premiera miała miejsce w Halloween.

Wyprodukowano 50 indywidualnie ponumerowanych kopii, z czego pierwsze 25 to "edycja rozszerzona".

W skład edycji podstawowej wchodzą:

  • cartridge z grą;
  • instrukcja w 5 językach;
  • kartonik z numerem serii;
  • plakacik "Wanted";
  • pudełko z obwolutą.

Edycja rozszerzona dodatkowo zawiera drewniany breloczek z logo gry oraz autograf XXLa.

Gra została także udostępniona w sieci w postaci pliku COM.

Cheaty

Naciśnięcie podczas pauzy Control+L zwiększa liczbę żyć.

Odnośniki zewnętrzne


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools