JOYSTAR

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:12, 5 kwi 2010
KMK (Dyskusja | wkład)
(komasacja + red.)
← Previous diff
Wersja z dnia 22:14, 5 kwi 2010
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Prosty - 7 bitowy interfejs drukarkowy oparty na komunikacji poprzez złącza [[joystick]]ów. Stworzony jako alternatywa dla mało dostępnego i stosunkowo drogiego złącza [[MicroPrint]]. W nazwie "JOY" to nazwa portów Atari - [[gniazdo joysticka]], "STAR" - marka popularnych w latach 80-90 drukarek.+Prosty - 7 bitowy interfejs drukarkowy oparty na komunikacji poprzez złącza [http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCojstik joysticków]. Stworzony jako alternatywa dla mało dostępnego i stosunkowo drogiego złącza [[MicroPrint]]. W nazwie "JOY" to nazwa portów Atari - [[port joysticka]], "STAR" - marka popularnych w latach 80-90 drukarek.
Interfejs umożliwia drukowanie tekstu, również polskiego, na wszystkich popularnych drukarkach, nawet nie mających wbudowanych czcionek polskich, przez cofnięcie głowicy i nadruk "ogonków". Interfejs umożliwia drukowanie tekstu, również polskiego, na wszystkich popularnych drukarkach, nawet nie mających wbudowanych czcionek polskich, przez cofnięcie głowicy i nadruk "ogonków".

Wersja z dnia 22:14, 5 kwi 2010

Prosty - 7 bitowy interfejs drukarkowy oparty na komunikacji poprzez złącza joysticków. Stworzony jako alternatywa dla mało dostępnego i stosunkowo drogiego złącza MicroPrint. W nazwie "JOY" to nazwa portów Atari - port joysticka, "STAR" - marka popularnych w latach 80-90 drukarek.

Interfejs umożliwia drukowanie tekstu, również polskiego, na wszystkich popularnych drukarkach, nawet nie mających wbudowanych czcionek polskich, przez cofnięcie głowicy i nadruk "ogonków".

Sterownik

Obsługę interfejsu zapewnia sterownik występujący pod nazwą JOYSTAR.COM. Pracuje pod kontrolą DOS 2.5 z CP, MyDOS. Umożliwia wydruk tekstu na wszystkich drukarkach podłączonych przez interfejs JOYSTAR. Program umieszcza procedury obsługi na stronie 6 i zmienia wektory urządzenia P: w tablicy HATABS wskazując na nowe procedury. Deinstalację sterownika można wykonać przez proste przywrócenie pierwotnych wektorów P: Sterownik można ładować przez funkcję LOAD DOS-a, AUTORUN.SYS, wsadowo przez BATCH lecz także przez np.: BRUN w Turbo BASIC XL.

Autorem interfejsu i oprogramowania jest Janusz B. Wiśniewski.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools