Jaskier

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:00, 23 maj 2006
Epi (Dyskusja | wkład)
(link do tmc)
← Previous diff
Wersja z dnia 21:33, 15 lip 2006
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|JASKIER_of_TAQUART_in_2004.jpg}} {{grafr|JASKIER_of_TAQUART_in_2004.jpg}}
-{{Taquart-Ludzie}} 
[[Jaskier]] - Marcin Lewandowski (urodzony w latach siedemdziesiątych XX wieku), nieco tajemniczy i uznany atarowski programista z Torunia (przydomek nadał sobie zapewne z kultowej powieści Sapkowskiego "Wiedźmin"). Pracuje obecnie jako nauczyciel-informatyk. Znany zaczął być około 1993 roku, kiedy wraz z [[Electron]]em, także z Torunia, stworzyli wspólnie "[[November Demo]]". [[Jaskier]] - Marcin Lewandowski (urodzony w latach siedemdziesiątych XX wieku), nieco tajemniczy i uznany atarowski programista z Torunia (przydomek nadał sobie zapewne z kultowej powieści Sapkowskiego "Wiedźmin"). Pracuje obecnie jako nauczyciel-informatyk. Znany zaczął być około 1993 roku, kiedy wraz z [[Electron]]em, także z Torunia, stworzyli wspólnie "[[November Demo]]".
Linia 15: Linia 14:
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria:Ludzie]] [[Kategoria:Ludzie]]
 +[[Kategoria:Członkowie grupy Taquart]]

Wersja z dnia 21:33, 15 lip 2006

Grafika:JASKIER_of_TAQUART_in_2004.jpg

Jaskier - Marcin Lewandowski (urodzony w latach siedemdziesiątych XX wieku), nieco tajemniczy i uznany atarowski programista z Torunia (przydomek nadał sobie zapewne z kultowej powieści Sapkowskiego "Wiedźmin"). Pracuje obecnie jako nauczyciel-informatyk. Znany zaczął być około 1993 roku, kiedy wraz z Electronem, także z Torunia, stworzyli wspólnie "November Demo". W podobnym czasie powstał też solowy, świetny (szczególnie jak na czasy powstania) program użytkowy Jaskiera - ATARI FONT MAKER. Umożliwiał on całkiem wygodne tworzenie grafiki (w tym i animacji!) do gier w wielu trybach znakowych i trochę szkoda, że tak mało się upowszechnił. Obecnie można powiedzieć, że ATARI FONT MAKER ma nowoczesnego następcę - Graph2Font. Wracając do głównego bohatera - starał się dostać do ekipy DeJet'a (Darka Żołny), który w piśmie "Tajemnice Atari" ogłosił nabór ludzi do swego projektu (niestety, idea ta upadła). Później zasilił szeregi legendarnej Denomii (około roku 1993/94). Grupa ta stosunkowo szybko się jednak rozpadła i Jaskier wraz z Electronem trafili do kolejnej, gdzie (z przerwą: 1997-2003) są po dziś dzień - Taquart.

Jaskier napisał kika używanych na scenie narzędzi, takich jak wspomniany A.F.M., paker własnej produkcji czy Theta Music Composer (pierwszy edytor muzyczny na poważnie wykorzystujący zalety rozszerzenia stereo w Atari). Kodował także intro do zina Energy i dwóch częściach dema (Back to life, Back to Life 2) oraz w grze "Grunwald 1410".

Od 2005 r. nadzoruje projekt najlepszego emulatora 8-bitowego Atari pod Windows: Atari800Win PLus.


Strona domowa Jaskiera: [1]


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools