Kvadryk

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 14:57, 15 cze 2008
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 15:01, 15 cze 2008
Miker (Dyskusja | wkład)
(dodany download)
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Gra logiczno-zręcznościowa, napisana przez [[Roland Pantoła|Rolanda Pantołę]] i wydana przez firmę [[Spektra]] w 1990 roku. Ekran gry jest wypełniony "cegiełkami". Porusza się po nim także smok (a ściślej jego głowa). Zadaniem gracza jest takie manewrowanie owymi cegiełkami, aby smok, odijając się od pokładanych mu cegiełek, pożarł elementy odpowiedniego kształtu (i w określonej kolejności - wyświetlonej ponad ekranem gry). Spowoduje to pojawienie się magicznego lustra, które jest niezbędne do zniszczenia smoka - nie zniesie on widoku swego odbicia. Po pokonaniu potwora na danym poziomie przechodzimy do kolejnego. Jednocześnie nie można dopuścić, by smok opuścił pole gry. Wiąże się to z utratą pewnej ilości punktów lub, przy mniejszym szczęściu, zakończeniem gry. Dokładny opis, wraz z całą strategią i "gałkologią" zawarty jest w samej grze. Gra logiczno-zręcznościowa, napisana przez [[Roland Pantoła|Rolanda Pantołę]] i wydana przez firmę [[Spektra]] w 1990 roku. Ekran gry jest wypełniony "cegiełkami". Porusza się po nim także smok (a ściślej jego głowa). Zadaniem gracza jest takie manewrowanie owymi cegiełkami, aby smok, odijając się od pokładanych mu cegiełek, pożarł elementy odpowiedniego kształtu (i w określonej kolejności - wyświetlonej ponad ekranem gry). Spowoduje to pojawienie się magicznego lustra, które jest niezbędne do zniszczenia smoka - nie zniesie on widoku swego odbicia. Po pokonaniu potwora na danym poziomie przechodzimy do kolejnego. Jednocześnie nie można dopuścić, by smok opuścił pole gry. Wiąże się to z utratą pewnej ilości punktów lub, przy mniejszym szczęściu, zakończeniem gry. Dokładny opis, wraz z całą strategią i "gałkologią" zawarty jest w samej grze.
-Kvardyk jest grą stosunkowo rzadką, również ze względu na dość skomplikowane zabezpieczenie przez kopiowaniem (co zostało także wytknięte firmie w jednym z numerów [[Tajemnice Atari|Tajemnic Atari]]: kasety z grą szybko przestawały się odczytywać, dyskietek też upływ czasu nie oszczędzał). Na szczęście dzięki grupie [[Clever People]], która zadbała o poprawienie jednej z krążących wersji, możemy cieszyć się w pełni działającą grą.+Kvadryk jest grą stosunkowo rzadką, również ze względu na dość skomplikowane zabezpieczenie przez kopiowaniem (co zostało także wytknięte firmie w jednym z numerów [[Tajemnice Atari|Tajemnic Atari]]: kasety z grą szybko przestawały się odczytywać, dyskietek też upływ czasu nie oszczędzał). Na szczęście dzięki grupie [[Clever People]], która zadbała o poprawienie jednej z krążących wersji, możemy cieszyć się w pełni działającą grą.
- +
 +Pobrać ją można np. [[Media:kvadryk.xex|stąd]].
==Ciekawostka== ==Ciekawostka==

Wersja z dnia 15:01, 15 cze 2008

Grafika:kvadryk.gif

W dalekiej krainie Kvadryk, jej abstrakcyjni mieszkańcy wiedli swój szczęśliwy żywot z dala od wszelkich kłopotów i zmartwień. Cała ta sielanka trwała póki pojawiły się, nie wiadomo zresztą skąd, smoki. Te ostatnie za wszelką cenę starały się zatruć życie Kvadryczan. Upadek krainy był bliski...

Gra logiczno-zręcznościowa, napisana przez Rolanda Pantołę i wydana przez firmę Spektra w 1990 roku. Ekran gry jest wypełniony "cegiełkami". Porusza się po nim także smok (a ściślej jego głowa). Zadaniem gracza jest takie manewrowanie owymi cegiełkami, aby smok, odijając się od pokładanych mu cegiełek, pożarł elementy odpowiedniego kształtu (i w określonej kolejności - wyświetlonej ponad ekranem gry). Spowoduje to pojawienie się magicznego lustra, które jest niezbędne do zniszczenia smoka - nie zniesie on widoku swego odbicia. Po pokonaniu potwora na danym poziomie przechodzimy do kolejnego. Jednocześnie nie można dopuścić, by smok opuścił pole gry. Wiąże się to z utratą pewnej ilości punktów lub, przy mniejszym szczęściu, zakończeniem gry. Dokładny opis, wraz z całą strategią i "gałkologią" zawarty jest w samej grze.

Kvadryk jest grą stosunkowo rzadką, również ze względu na dość skomplikowane zabezpieczenie przez kopiowaniem (co zostało także wytknięte firmie w jednym z numerów Tajemnic Atari: kasety z grą szybko przestawały się odczytywać, dyskietek też upływ czasu nie oszczędzał). Na szczęście dzięki grupie Clever People, która zadbała o poprawienie jednej z krążących wersji, możemy cieszyć się w pełni działającą grą.

Pobrać ją można np. stąd.

Ciekawostka

Gra była również rozprowadzana przez Landsoft na terenie USA jako shareware (oczywiście w wersji angielskiej).

Odnośniki zewnętrzne


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools