Lamer

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:05, 10 wrz 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 19:18, 18 paź 2005
Miker (Dyskusja | wkład)
(tak będzie nieco logiczniej :])
Next diff →
Linia 4: Linia 4:
Lamer to: Lamer to:
-* Człowiek nie mający pojęcia o komputerach.+# Człowiek nie mający pojęcia o komputerach.
-* Człowiek, który z racji zajmowanego stanowiska zobowiązany jest do posiadania określonej wiedzy komputerowej, mający jednak w tej wiedzy braki, które stara sie ukrywać.+# Człowiek, który z racji zajmowanego stanowiska zobowiązany jest do posiadania określonej wiedzy komputerowej, mający jednak w tej wiedzy braki, które stara sie ukrywać.
-* Człowiek pewny siebie i odgrywajacy ważniaka, uważający się za autorytet, nie potrafiący jednak np. zabezpieczyć serwera przed włamaniem czy podnieść systemu po upadku.+# Człowiek pewny siebie i odgrywajacy ważniaka, uważający się za autorytet, nie potrafiący jednak np. zabezpieczyć serwera przed włamaniem czy podnieść systemu po upadku.
-* Dzieciak, który zna kilka komend, a już wydaje mu się, że jest w sieci nie wiadomo kim.+# Dzieciak, który zna kilka komend, a już wydaje mu się, że jest w sieci nie wiadomo kim.
-* Człowiek, któremu nie chce się czytać helpów i manuali oraz uruchamiać i poznawać nowych programów.+# Człowiek, któremu nie chce się czytać helpów i manuali oraz uruchamiać i poznawać nowych programów.
-* Człowiek, który sciąga wszelkie możliwe oprogramowanie z BBSów nic w zamian nie dając.+# Człowiek, który sciąga wszelkie możliwe oprogramowanie z BBSów nic w zamian nie dając.
-* Człowiek, który nie potrafi zachowywać się na sieci, nie zna zasad etykiety, utrudnia pracę, itp.+# Człowiek, który nie potrafi zachowywać się na sieci, nie zna zasad etykiety, utrudnia pracę, itp.
-* Człowiek zadający bzdurne pytania.+# Człowiek zadający bzdurne pytania.
-* Cracker wykorzystujący cudze sposoby włamań, pozbawiony inwencji twórczej.+# Cracker wykorzystujący cudze sposoby włamań, pozbawiony inwencji twórczej.
-* Człowiek nie rozumiejący skrótu "RTFM".+# Człowiek nie rozumiejący skrótu "RTFM".
-* Człowiek, którego sygnatura jest zazwyczaj dłuższa niż jego listy i zawiera obrazki i wszystkie możliwe adresy i telefony.+# Człowiek, którego sygnatura jest zazwyczaj dłuższa niż jego listy i zawiera obrazki i wszystkie możliwe adresy i telefony.
-* Człowiek który nie zrozumial powyższej definicji. +# Człowiek który nie zrozumial powyższej definicji.
-* Człowiek, który po przeczytaniu powyższej 12-to punktowej definicji nadal myśli, że lamerem nie jest.+# Człowiek, który po przeczytaniu powyższej 12-to punktowej definicji nadal myśli, że lamerem nie jest.
[[Kategoria:Glosariusz]] [[Kategoria:Glosariusz]]

Wersja z dnia 19:18, 18 paź 2005

Lamer (ang. kulawy)

Można tu wyodrębnić kilka znaczeń mniej lub bardziej pejoratywnych.Najczęściej lamer nie wie, że jest lamerem. Lamer to:

 1. Człowiek nie mający pojęcia o komputerach.
 2. Człowiek, który z racji zajmowanego stanowiska zobowiązany jest do posiadania określonej wiedzy komputerowej, mający jednak w tej wiedzy braki, które stara sie ukrywać.
 3. Człowiek pewny siebie i odgrywajacy ważniaka, uważający się za autorytet, nie potrafiący jednak np. zabezpieczyć serwera przed włamaniem czy podnieść systemu po upadku.
 4. Dzieciak, który zna kilka komend, a już wydaje mu się, że jest w sieci nie wiadomo kim.
 5. Człowiek, któremu nie chce się czytać helpów i manuali oraz uruchamiać i poznawać nowych programów.
 6. Człowiek, który sciąga wszelkie możliwe oprogramowanie z BBSów nic w zamian nie dając.
 7. Człowiek, który nie potrafi zachowywać się na sieci, nie zna zasad etykiety, utrudnia pracę, itp.
 8. Człowiek zadający bzdurne pytania.
 9. Cracker wykorzystujący cudze sposoby włamań, pozbawiony inwencji twórczej.
 10. Człowiek nie rozumiejący skrótu "RTFM".
 11. Człowiek, którego sygnatura jest zazwyczaj dłuższa niż jego listy i zawiera obrazki i wszystkie możliwe adresy i telefony.
 12. Człowiek który nie zrozumial powyższej definicji.
 13. Człowiek, który po przeczytaniu powyższej 12-to punktowej definicji nadal myśli, że lamerem nie jest.
Personal tools