MAG

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 23:03, 12 lut 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Mikey (Dyskusja | wkład)

Linia 1: Linia 1:
-[[MAG]] to stworzony w 1994 roku przez Zbigniewa Chyłę, kompilowany język programowania stanowiący coś pośredniego między makroasemblerem a językiem wysokiego poziomu, z silnym jednak odchyleniem w kierunku tego pierwszego. Elementami znanymi z języków wysokiego poziomu są deklaracje zmiennych i stałych, deklarowane procedury, konstrukcje warunkowe i wbudowane słowa kluczowe rozwijane w procesie kompilacji na serie rozkazów CPU, poza tym jednak język pozwala na użycie klasycznych rozkazów asemblera 6502.+{{grafr|mag-kompilator.png}}
 +Stworzony w 1994 roku przez Zbigniewa Chyłę, kompilowany język programowania stanowiący coś pośredniego między makroasemblerem a językiem wysokiego poziomu, z silnym jednak odchyleniem w kierunku tego pierwszego. Elementami znanymi z języków wysokiego poziomu są deklaracje zmiennych i stałych, deklarowane procedury, konstrukcje warunkowe i wbudowane słowa kluczowe rozwijane w procesie kompilacji na serie rozkazów CPU, poza tym jednak język pozwala na użycie klasycznych rozkazów asemblera [[6502]].
 + 
 +Program trafił w 1994 roku do redakcji [[Atari Magazyn|Atari Magazynu]], niestety już po zamknięciu pisma. Do dyskietki dołączona była drukowana instrukcja, po której w chwili obecnej pozostało jedynie mgliste wspomnienie. Zachowała się jednak dyskietka z kompilatorem MAG-a, dwiema bibliotekami oraz przykładowym programem. Jej kopia - w formacie [[ATR]] - jest do ściągnięcia [http://drac030.krap.pl/mag.zip stąd].
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Polskie programy]] [[Kategoria:Polskie programy]]
[[Kategoria:Języki programowania]] [[Kategoria:Języki programowania]]

Aktualna wersja

Grafika:mag-kompilator.png

Stworzony w 1994 roku przez Zbigniewa Chyłę, kompilowany język programowania stanowiący coś pośredniego między makroasemblerem a językiem wysokiego poziomu, z silnym jednak odchyleniem w kierunku tego pierwszego. Elementami znanymi z języków wysokiego poziomu są deklaracje zmiennych i stałych, deklarowane procedury, konstrukcje warunkowe i wbudowane słowa kluczowe rozwijane w procesie kompilacji na serie rozkazów CPU, poza tym jednak język pozwala na użycie klasycznych rozkazów asemblera 6502.

Program trafił w 1994 roku do redakcji Atari Magazynu, niestety już po zamknięciu pisma. Do dyskietki dołączona była drukowana instrukcja, po której w chwili obecnej pozostało jedynie mgliste wspomnienie. Zachowała się jednak dyskietka z kompilatorem MAG-a, dwiema bibliotekami oraz przykładowym programem. Jej kopia - w formacie ATR - jest do ściągnięcia stąd.

Personal tools