Magnum ST

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:53, 13 kwi 2010
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 17:06, 13 kwi 2010
Miker (Dyskusja | wkład)
(...i fotka)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Rozszerzenie pamięci do 16MB dla [[ST|Atari ST]]. Jego montaż był stosunkowo prosty, o ile procesor znajdował się w podstawce (w większości modeli STFM. Wystarczyło wówczas wyjąć procesor a w miejsce po nim wcisnąć rozszerzenie. Procesor natomiast umieszczało się w specjalnej podstawce w Magum ST. Nieco trudniej było w przypadku, kiedy procesor był wlutowany w płytę (montaż był wówczas nieco bardziej skomplikowany, ale również możliwy).+Rozszerzenie pamięci dla [[ST|Atari ST]]. Jego montaż był stosunkowo prosty, o ile procesor znajdował się w podstawce (w większości modeli STFM. Wystarczyło wówczas wyjąć procesor a w miejsce po nim wcisnąć rozszerzenie. Procesor natomiast umieszczało się w specjalnej podstawce w Magum ST. Nieco trudniej było w przypadku, kiedy procesor był wlutowany w płytę (montaż był wówczas nieco bardziej skomplikowany, ale również możliwy).
- +
-Rozszerzenie Magnum ST polecany było zwłaszcza użytkownikom zajmującym się muzyką (MIDI) oraz DTP. Dzięki zastosowaniu specjalnych układów współpracowało z [[MMU]] i przez to komputer mógł "widzieć" pełne 16MB (zamiast, jak dotąd, 4MB).+
 +Rozszerzenie Magnum ST polecane było zwłaszcza użytkownikom zajmującym się muzyką (MIDI) oraz DTP. Dzięki zastosowaniu specjalnych układów współpracowało z [[MMU]] i przez to komputer mógł "widzieć" pełne '''16MB''' (zamiast, jak dotąd, 4MB).
 +{{grafl|MAGNUM_ST.jpg}}
[[Kategoria: Peryferia 16/32-bit]] [[Kategoria: Peryferia 16/32-bit]]

Wersja z dnia 17:06, 13 kwi 2010

Rozszerzenie pamięci dla Atari ST. Jego montaż był stosunkowo prosty, o ile procesor znajdował się w podstawce (w większości modeli STFM. Wystarczyło wówczas wyjąć procesor a w miejsce po nim wcisnąć rozszerzenie. Procesor natomiast umieszczało się w specjalnej podstawce w Magum ST. Nieco trudniej było w przypadku, kiedy procesor był wlutowany w płytę (montaż był wówczas nieco bardziej skomplikowany, ale również możliwy).

Rozszerzenie Magnum ST polecane było zwłaszcza użytkownikom zajmującym się muzyką (MIDI) oraz DTP. Dzięki zastosowaniu specjalnych układów współpracowało z MMU i przez to komputer mógł "widzieć" pełne 16MB (zamiast, jak dotąd, 4MB).

Grafika:MAGNUM_ST.jpg

Personal tools