Music ProTracker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:56, 18 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 11:54, 16 paź 2005
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 7: Linia 7:
[[Grafika:Mpt24s.gif]] [[Grafika:Mpt24s.gif]]
-Obraz dyskietki z trzema wersjami MPT oraz pełną dokumentacją można znaleźć pod [http://atariki.krap.pl/images/4/4b/Mpt24s_and_docs.ATR tym adresem].+Obraz dyskietki z trzema wersjami MPT oraz pełną dokumentacją można znaleźć pod [http://atariki.krap.pl/images/4/4b/Mpt24s_and_docs.ATR tym adresem]. Jeszcze jedna wersja z poprawkami znajduje się tutaj: [http://drac030.krap.pl/mpt24fix.arc].
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Edytory muzyczne]] [[Kategoria:Edytory muzyczne]]
 +[[Kategoria:Polskie programy]]

Wersja z dnia 11:54, 16 paź 2005

Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa SoTe. Pierwotnie miał być wydany w firmie Mirage ale niestety do tego nie doszło. Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), ale najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (s - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował CMC. Wyróżniał się możliwością nieskomplikowanego wykorzystywania sampli w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym playerem do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.

Muzycy, którzy chętnie używali MPT, to: Miker, X-Ray, Samurai, Virus.

Grafika:Mpt24s.gif

Obraz dyskietki z trzema wersjami MPT oraz pełną dokumentacją można znaleźć pod tym adresem. Jeszcze jedna wersja z poprawkami znajduje się tutaj: [1].


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools