Paskud

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:53, 26 sty 2006
Krótki (Dyskusja | wkład)
(porządki - niemerytoryczne)
← Previous diff
Wersja z dnia 09:12, 24 lip 2010
Innuendo (Dyskusja | wkład)
(czas przeszły)
Next diff →
Linia 2: Linia 2:
Imię i nazwisko: Grzegorz Pancherz. Imię i nazwisko: Grzegorz Pancherz.
-Pochodzi z i mieszka na Śląsku.+Pochodzi ze Śląska i mieszka tamże.
-Jeden z legendarnych pionierów sceny atarowskiej. Działał w grupie [[Union Software Of Silesia Rousers (USSR)]] na [[Atari 8-bit|małym Atari]], później również na "wyższych" modelach Atari. Do dzisiejszego dnia zajmuje się serwisem "dużych" Atari oraz rozszerzeniami do nich. Oprócz tego Paskud był organizatorem kilku zlotów atarowskich w [[Mikołów|Mikołowie]] i regularnie jeździ na [[QuaST]]y.+Jeden z legendarnych pionierów sceny atarowskiej. Działał w grupie [[Union Software Of Silesia Rousers (USSR)]] na [[Atari 8-bit|małym Atari]], później również na "wyższych" modelach Atari. Do dzisiejszego dnia zajmuje się serwisem "dużych" Atari oraz rozszerzeniami do nich. Oprócz tego Paskud był organizatorem kilku zlotów atarowskich w [[Mikołów|Mikołowie]] i regularnie jeździł na [[QuaST]]y.
Jego najbardziej znane solowe demo na małe Atari to oczywiście "[[Duksap Demo]]" (1990). Było jeszcze [[Hell Demo]] (1989). Jego najbardziej znane solowe demo na małe Atari to oczywiście "[[Duksap Demo]]" (1990). Było jeszcze [[Hell Demo]] (1989).
Linia 11: Linia 11:
W chwili obecnej wspiera dalej scenę... pomagając organizować zloty QUAST, W chwili obecnej wspiera dalej scenę... pomagając organizować zloty QUAST,
-jak również prowadzi serwis i produkcję interfejsu IDE do ATARI ST/STE/megaST+jak również prowadzi serwis i produkcję [[Paskud IDE Interface|interfejsu IDE do ATARI ST/STE/MegaST]]
-podłączanego przez [[gniazdo Cartridge'a]].+podłączanego przez [[gniazdo Cartridge (ST)|gniazdo cartridge]].
==Odnośniki zewnętrzne== ==Odnośniki zewnętrzne==
-[http://www.rsi.pl/paskud/ Strona Paskuda]+[http://www.paskud.pl/ Strona Paskuda]
[[Kategoria:Ludzie]] [[Kategoria:Ludzie]]

Wersja z dnia 09:12, 24 lip 2010

Grafika:PASKUD_-_2003.jpg

Imię i nazwisko: Grzegorz Pancherz.

Pochodzi ze Śląska i mieszka tamże.

Jeden z legendarnych pionierów sceny atarowskiej. Działał w grupie Union Software Of Silesia Rousers (USSR) na małym Atari, później również na "wyższych" modelach Atari. Do dzisiejszego dnia zajmuje się serwisem "dużych" Atari oraz rozszerzeniami do nich. Oprócz tego Paskud był organizatorem kilku zlotów atarowskich w Mikołowie i regularnie jeździł na QuaSTy.

Jego najbardziej znane solowe demo na małe Atari to oczywiście "Duksap Demo" (1990). Było jeszcze Hell Demo (1989).

Gry na małe Atari: Master Head wspólnie z Muro, TL i Buchcikiem.

W chwili obecnej wspiera dalej scenę... pomagając organizować zloty QUAST, jak również prowadzi serwis i produkcję interfejsu IDE do ATARI ST/STE/MegaST podłączanego przez gniazdo cartridge.

Odnośniki zewnętrzne

Strona Paskuda

Personal tools